Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Ocak 2020 ( 12136 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu’ndan ÇED raporu onayına tepki! "Tüm hukuki haklarımızı kullanacağız!"


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Kanal İstanbul ÇED Raporu'nu bugün itibarıyla onayladıklarını açıklamasının ardından konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Tüm hukuki haklarımızı kullanacağız. İstanbul'a yapılan bu ihanetin geri dönüşü yok" dedi.
İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları:

*Tüm hukuki haklarımızı kullanacağız. İstanbul’a yapılan bu ihanetin geri dönüşü yok.

*ÇED raporuyla ilgili on binlerce insanımız başvuruda bulundu. Bugün Çevre Şehircilik Bakanlığı, Kanal İstanbul kararını verdi. Bizim için şaşırtıcı bir karar değil.

*Süreci takip etmeye devam edeceğim. Bugün askıda kalan 1:100.000 imar planına itiraz edeceğiz. Bakanlık tarafından düzensiz hiçbir bilgilendirme yapılmaksızın, düşünceler alınmaksızın bir karar verilmiştir.

*Kanal İstanbul için, 100.000 plan değişikliği sürecinde her şeyi aceleye getirme süreciyle askıya çıkarılmıştır. Ben bugün bu plana itirazımı vereceğim. Süreci bununla da bitmiyor.

*ÇED raporuna kişilerin hukuku çerçevesinde, mahkeme açma hakkını kullanacağım. Bu ayın sonuna kadar bütün İstanbulluların bu plana itiraz haklarını kullanma konusunda özveri hissediyorum.

*Askı süreci bittikten sonra bununda mahkeme süreci var.

*Dolayısıyla hukuki yollar da İstanbulluların büyük desteğiyle İstanbul’un geleceği olan Kanal İstanbul ki bana göre en büyük ‘ihanet’ için tüm hukuki yolları kullanacağı

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ekrem-imamoglundan-kanal-istanbul-aciklamasi-5573512/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Atatürk’ün mirasını temsil tartışmasıdır FT: Erdoğan'ın hayalleri piyasada ters tepti Pegasus, uçak kazasını basına yorumlayan eski savaş pilotunu işten çıkardı Barış Atay'a saldıran kişilerin kaçış anlarına ait görüntüler ortaya çıktı!