Home
05 Mayıs 2018 ( 1037 izlenme )
Reklamlar

İmza verme işlemi bitti, ilk gün 186 bini geçti!

Türkiye genelinde 957 ilçedeki seçim kurullarında, cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verme işlemleri başladı. Yurdun dört bir yanında vatandaşlar, adaylarının seçimlere girebilmesi için imza veriyor. İmza verme işlemi sabah saat 08:00'da başladı 20:00'a kadar sürecek. İlk günde 186 bin 104 vatandaş, adaylar için imza verdi. Toplanan imzaların adaylara göre dağılımı şöyle oldu; Meral Akşener: 126 bin 341, Temel Karamollaoğlu: 44 bin 967, Doğu Perinçek: 14 bin 565 ve Vecdet Öz: 231... Sözcü muhabirleri İstanbul genelinde imza verme işlemlerini anbean takip etti. Yarın saat 08:00'da imza işlemi yeniden başlayacak... İşte detaylar...

Tugay SADAY, Şeyma ULUSOY, SEDA ÖNCELER/SÖZCÜ

24 Haziran seçimlerinde, 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olabilecek isimler için imza verme işlemi başladı. Bu sabah saat 08:00'da başlayan işlemler 9 Mayıs akşamı saat 20:00'a kadar sürecek.
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) açıklamasına göre; 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olabilecek isimleri şunlar; Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Vecdet Öz.

FOTO:SÖZCÜ Şeyma ULUSOY

FOTO:SÖZCÜ Şeyma ULUSOY

İSTANBUL’DA DA YOĞUNLUK VAR

İmza verme işleminin resmen başlamasının ardından vatandaşlar bölgelerindeki ilçe seçim kurullarına akın etti. Seçimlerin kaderini belirleyecek olan, Türkiye’nin en kalabalık kenti İstanbul’da da işlemler sorunsuz sürüyor.

basvuru

186 BİN 104 İMZA!

İmza veren her vatandaş; kuruldan imza attığına dair bir de belge alıyor. Bu belgelerin üzerinde yazan başvuru rakamına göre bugün itibariyle Türkiye genelinde 186 binden fazla vatandaş, adaylar için imza verdi.

İŞTE İLK GÜN TOPLANAN İMZALARIN ADAYLARA GÖRE DAĞILIMI;

Meral Akşener: 126.341

Temel Karamollaoğlu: 44.967

Doğu Perinçek: 14.565

Vecdet Öz: 231

PARTİLERİN TEMSİLCİLERİ NOT ALIYOR

Öte yandan seçim kurulları önünde İYİ Parti, Saadet ve Vatan Partisi’nin temsilcileri de bulundu. Bu temsilciler; binadan çıkan vatandaşlara “Kim için imza verdiniz?” diye sorup, kendi adaylarına verilen imza sayısını takip etmeye çalıştı.

korayaydin

KORAY AYDIN: 110 BİN 200 İMZA OLDUK HEDEF BİR MİLYON

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın saat 16:45’te attığı bilgilendirme tweetinde “An itibariyle 110 bin 200 imza Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi'nin adaylığı için toplanmış durumdadır. Durmayacağız, hedefimiz 1 Milyon imza! Teşekkürler Türkiye” dedi.

 

CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA NASIL İMZA VERİLECEK?

YSK’nın ilçe seçim kurullarına giderek, Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermek istedikleri isimlere imza vermek isteyenler aşağıdaki link üzerinden ilçe seçim kurulları listesine ulaşabilirler. Herkesin kendi bağlı bulunduğu ilçe seçim kurulunda imza vermesi gerekiyor.

TÜM ŞEHİRLER İÇİN İLÇE SEÇİM KURULLARI ADRESLERİ

İmza verme adımları:

1 İmza vermek için T.C. Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartınız yanında olmalı.

2 49 Mayıs tarihleri arasında (cumartesipazar dahil) saat 20:00’a kadar kayıtlı bulunduğunuz İlçe Seçim Kurulunda imza verebilirsiniz.

3 İmza için gittiğinizde istediğiniz aday için düzenlenen formu talep ederek doldurup imza işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Seçim kurulu ilgili formun bir örneğini size teslim edecek.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/imzavermeislemisuruyor2saatte45binimza2386926/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Erdoğan artık çöküşe geçti' Üsküdar’daki bir kafede el ele tutuşan bir çifte müdürden 'burada el ele tutuşamazsınız' müdahalesi! Diğer müşteriler müdüre tepki gösterdi! ABD'li ilaç firmasından rüşvet iddialarıyla ilgili Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı! Trump'ın ses kayıtları 2 yıl sonra ortaya çıktı! Cumhurbaşkanı Erdoğan için dikkat çeken sözler