Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Eylül 2018 ( 55 izlenme )
Reklamlar

İnşaat-İş'ten flaş iddia! 'İşçileri dövüp eylemcileri soruyorlar!'

İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat-İş), İGA yetkililerince 3. havalimanı şantiyesinde eylemcilerin tespiti amacıyla işçilerin dövüldüğünü ileri sürdü.


İstanbul'daki 3. havalimanı inşaatında 14 Eylül'de eylem başlatan ve kötü çalışma şartları ile ücretlerinin düzensiz ödenmesini protesto eden yüzlerce işçi dün sabaha karşı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Şantiyeden bilgi veren İnşaat-İş, Twitter'dan yaptığı paylaşımla yeni bir iddiayı gündeme getirdi.

Sendika, İGA yetkililerinin işçileri dövdüğünü, eylemi başlatan ve katılanların sorulduğunu ifade etti. Gözaltına alınan işçilerin ise insanlık dışı koşullarda tutulduğu belirtildi.

İŞÇİLERİN TALEPLERİ

Yatakhaneler, banyo ve tuvaletlerdeki kötü ve sağlıksız koşullar 15 bin işçinin kaldığı kamp bölgesindeki başlıca şikayet konularından. Servis sayısının azlığı ve yemeklerin kötü olması da işçilerin giderilmesini istediği şikayetlerden. Eylem yapan işçiler ayrıca revirde çalışan personelin işçilerin sağlık sorunlarıyla ilgilenmediği ve genel sağlık malzemelerinin yetersiz olduğu söylüyor.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/insaat-is-ten-flas-iddia-iscileri-dovup-eylemcileri-h111173.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li yönetici: Cumhurbaşkanımız Allah tarafından gönderildi, ümmetin umudu! Bunu Söyleyen Aile Bakanı ! Sema Ramazanoğlu 'Kadına şiddet yok, algıda seçicilik var' Babası rektör oldu diye kurtulduk sanmayın ! Sırada yavru kurt var ! Erdoğan yenilgiyi kabul etti: Büyükşehirleri kaybetsek dahi...