İstanbul’da Cuma hutbesinde seçim gecesi için cemaate silahlanma çağrısı yapan imamın yeni görüntüleri ortaya çıktı!

22 izlenme 22 Mayıs 2023
Reklamlar

Cemaate nifak sokup silahlı ayaklanmaya çağıran imamın yeni görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Sultangazi’de Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu Cuma namazı hutbesindeki cemaati 28 Mayıs akşamı için silahlı ayaklanmaya davet ettiği ortaya çıkmıştı.

Silahlanma çağrısının görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından Diyanet’in imam için soruşturma açtığı öğrenildi.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Son olarak cami imamının silahlanma çağrısı yaptığı anlara ilişkini yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde imama tepki gösteren vatandaşın üstüne yüründüğü görülürken, vatandaşın yaka paça dışarı atıldığı görülüyor.

“KARDEŞİM SİLAHLARINIZI HAZIRLAYIN”

Birgün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre, cep telefonu ile çekilen görüntülerde, imam Gündoğdu’nun “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan. Nedir bu sizden çektiğimiz? 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor, Ermeni döllerinden ne çekiyor. Bu kadar şehitlerimiz var” ifadelerini kullandığı görüldü. Bu ifadelerin ardından camideki vatandaşlar, imam Gündoğdu’ya tepki gösterdi.

Öte yandan imam Gündoğdu’nun neredeyse her cuma günü iktidarı savunup parti propagandası yaptığı ve yurttaşların da bu durumdan şikâyetçi olduğu öğrenildi. Daha önce de imam Gündoğdu’nun ikamet ettiği lojman kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlanmıştı.

DİYANET'TEN SORUŞTURMA

Diyanet İşleri Başkanlığı, söz konusu silahlanma çağrısı üzerine soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği imzasıyla yapılan kısa açıklamada, “Bazı medya mecralarında yer alan, İstanbul’un Sultangazi ilçesindeki bir camide yaşandığı iddia edilen görüntülere ilişkin Başkanlığımız tarafından derhal soruşturma başlatılmıştır” dendi.

Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İdlib'den acı haber... Doğadan salep toplayan 2 kişiye para cezası! Sendikalı işçileri tehdit eden patrondan yeni skandal! Zekât kılıfıyla rüşvet! Ankara’nın su parası dinozorlara gitmiş!