Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Haziran 2019 ( 82 izlenme )
Reklamlar

İşte İstanbul’dan son anket sonucu


23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi son anket sonucu açıklandı. Sonar’ın anketine göre, Ekrem İmamoğlu’nun oyu yüzde 52,3’ü buldu.


YSK’nın iptal kararı sonrası 23 Haziran’da İstanbul’da yeniden yapılacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesi son anketsonuçları açıklandı. Sonar Araştırma Şirketi’nin açıkladığı son ankette YSK’nın kararı ile mazbatası elinden alınan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’a karşı önde görülüyor.

Sonar’ın açıkladığı son anket, 3 bin 400 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemi ile yapıldı.

Açıklanan anket sonucunda Ekrem İmamoğlu’na oy vereceğini açıklayanların oranı yüzde 49,2 olurken, Binali Yıldırım’a oy vereceklerin oranı ise yüzde 43,9 oldu. Kararsızların oranı ise yüzde 2,5 olarak belirlendi.

sonar1.png

Son anket sonucuna göre, karasızlar dağıtıldığında ise Ekrem İmamoğlu’nun oy oranı yüzde 52,3’ü bulurken, Binali Yıldırım’ın oyu ise yüzde 46,7 oldu.

sonar2.png

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/iste-istanbuldan-son-anket-sonucu-h131533.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trakya’yı tamamen gözden çıkarmışlar! Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlaması ile gözaltına alındı! Özel okullarda bile besmeleli eğitim ! AKP'li başkandan skandal TC yanıtı!