Home
28 Ekim 2022 ( 7 izlenme )
Reklamlar

İYİ Parti'nin ardından CHP de, BTP lideri Hüseyin Baş'ın "Beni ittifaka alın" çağrısına yanıt verdi.

İYİ Parti'nin ardından CHP de, BTP lideri Hüseyin Baş'ın "Beni ittifaka alın" çağrısına yanıt verdi.

İYİ Parti, Bağımsız Türkiye Partisi lideri Hüseyin Baş'ın "Beni milletin ittifakına alın" çağrısına olumlu yanıt verirken, CHP'den de bir açıklama geldi. Meclis Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ''CHP de sıcak bakar. Gayet de büyük memnuniyet duyarız. Bu kararı alacak olan sayın genel başkanlardır. Elbet otururlar, bununla ilgili birlikte bir davet verirler mi, vermezler mi tartışırlar. Ama bizim bakış açımız aynen böyledir" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, Millet İttifakı'na katılmak istediklerini belirterek, “Bırakın Millet İttifakına gireyim.

İYİ PARTİ'DEN YEŞİL IŞIK
BTP lideri Hüseyin Baş'ın çağrısı İyi Parti tarafından olumlu karşılandı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Hüseyin Baş görülmektedir ki kaygılarımızın ve hassasiyetimizin ortaklığı milletimizin geleceği için yegane buluşma noktamızdır. Büyük Türkiye idealine inanmış Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı'nda görmekten mutluluk duyacaktır'' ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ ÖZKOÇ: MEMNUNİYET DUYARIZ
İYİ partisinden sonra 6. masada diğer partilerin nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu oldu. Çok geçmeden CHP konuyla ilgili bir açıklama yaptı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Hüseyin Baş'ın mecliste düzenlediği basın toplantısında yaptığı çağrıya ilişkin olarak şunları söyledi:''CHP de sıcak bakar. Gayet de büyük memnuniyet duyarız. Bu kararı alacak olan sayın genel başkanlardır. Elbet otururlar, bununla ilgili birlikte bir davet verirler mi, vermezler mi tartışırlar. Ama bizim bakış açımız aynen böyledir" dedi.

KARAMOLLAOĞLU SICAK BAKMIYOR
Öte yandan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Bağımsız Türkiye Partisi'nin Millet İttifakı'na katılmasına sıcak bakmıyor. Hüseyin Baş da bu konuda yorum yaptı: "Bana Temel Bey'in 'Çok Kemalist bir partisiniz' dediği söylendi. Şok oldum" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İcra patladı! 36 milyon vatandaş bankalara borçlu Polise 'şerefsiz' diyen AKP'li Yılmaz, TBMM'de görevini yapmıyor! Akşener'e tehdit mesajı! Bakın evinin karşısındaki duvara ne yazdılar! Nagehan Alçı ağzına geleni saydı, eski eşi ROK'u mu hedef aldı? "Adi hırsız, yalancı, dolandırıcı, sülük…"