21 izlenme 30 Ekim 2020
İzmir'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası kente giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bayraklı'da çöken bir binanın enkazının üstüne çıkarak, mahsur kalan bir vatandaşla telefonla konuştu. Danışmanı da bu görüşmeyi videoya çekti.

İzmir’de onlarca binanın yıkıldığı 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası arama-kurtarma çalışmaları sürerken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kente gitti.

15 saniye süren felaketin ardından kente giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bayraklı’da çöken bir binanın enkazının üstüne çıkarak, kurtarılmayı bekleyen bir vatandaşla telefonla konuştu.

Bakan Pakdemirli’nin danışmanı da bu görüşmeyi videoya çekti.  Sosyal medyada vatandaşlar Bekir Pakdemirli’yi şov yapmakla suçladı.

Pakdemirli, ‘Buse' diye seslendiği depremzedeyle konuşurken karşı taraftan, “Kedi sesi çıkarırım” denince şu karşılığı verdi: Tamam, çok iyi fikir. Biz köpek yollayalım, sen de kedi sesi çıkar. Moralini yüksek tut Buse.

Pakdemirli’nin, onlarca kişinin hayatta kalma mücadelesi verdiği enkazın üstüne çıkarak telefonla konuşması büyük tepkiye yol açtı. Sosyal medyada binlerce kişi Pakdemirli’yi şov yapmakla suçladı.

Bekir Pakdemirli, depremden kısa bir süre sonra da helikopterden İzmir’i incelerken çekilmiş videosunu sosyal medyadan paylaşmıştı.

CHP'DEN BAKAN PAKDEMİRLİ'YE TEPKİ

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcı Oğuz Kaan Salıcı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin enkaz üstünde telefonda konuşmasını şöyle eleştirdi:

"Millet can derdinde bakan şov derdinde! Bari bugün bırakın da insanlar işlerini yapsın, yaralıları kurtarsın!"


Bunlar da İlginizi Çekebilir