Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Haziran 2020 ( 12 izlenme )
Reklamlar

Kamudan liyakat manzaraları: TCDD şirketine AKP’li isim atandı!


AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCDD'ye bağlı Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Şirketi’ne eski İBB yöneticisi olan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Düzce Belediye Başkanlığı için AKP'den aday adayı olan Aziz Aksoy’u atadı


AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre, TCDD'ye bağlı Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Şirketi A. Ş. (TÜRASAŞ) yönetim kurulu üyeliğine Aziz Aksoy’u atandı. Söz konusu atamanın 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 8'inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

AKP'DEN ADAY ADAYI OLDU

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetim kurulu üyesi olarak atadığı Aziz Aksoy’un ise AKP’li olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Düzce Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Aziz Aksoy, İBB’nin AKP yönetiminde olduğu yıllarda da Ulaşım A.Ş, İSBAK A.Ş. ile İstanbul Halk Ekmek A.Ş’de yöneticilik yaptı. Ayrıca Aksoy, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev yaptı.

ÜÇ ŞİRKET BİRLEŞTİRİLEREK KURULDU

Geçtiğimiz Mart ayında da Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile TCDD Genel Müdürlüğü’ne bağlı Türkiye Vagon Sanayii AŞ (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A. Ş. (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A. Ş.'nin (TÜDEMSAŞ) birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) kurulması kararlaştırıldı.

https://www.birgun.net/haber/kamudan-liyakat-manzaralari-tcdd-sirketine-akp-li-isim-atandi-306579

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Fatma Şahin'den şaşkına çeviren sözler ! 'Erdoğan'ın CHP'li belediyelere 'FETÖ ve PKK' benzetmesini doğru bulmuyorum' AA mecburen servis etti! TSK'da İzmir Marşı kaldırıldı! İhaleler yandaş firmalara!