Karşıyakalı Çocuklardan rekor kıran Atatürk mektubu !

267 izlenme19 Şubat 2018
Reklamlar
İzmir, Karşıyaka Belediyesi tarafından eylül ayında hizmete açılan Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü'nde, 'Karşıyakalı Çocuklar Atatürk'e Mektup Yazıyor' projesi hayata geçirildi. Kısa süre önce başlatılan uygulamaya, ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilecek. Çocuklar, müzeyi ziyaret ederek, 500 metrelik kağıt rulosu üzerine Atatürk'e dair duygu ve düşüncelerini yazacak. Yüzlerce öğrenci, Atatürk için tek yürek olup, birbirinin satırlarını devam ettirecek. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde rulonun tamamlanması hedefiyle kesintisiz dev mektup oluşturulacak.

ATA'YA ARMAĞAN

Baştan sona çocukların kaleme alacağı mektup, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'e götürülecek. Karşıyaka Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar ve öğrenciler, dev mektup ile birlikte Atatürk'ün huzuruna çıkacak. Karşıyaka'nın ve Karşıyakalı çocukların, bu projeyle Guinness Rekorlar Kitabı'nda yer alması için de girişimler başlatılacak. Mektup, uzunluğuyla dünya rekoruna aday gösterilecek.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muhalefet liderlerine hakaret eden baltalı müdüre soruşturma! Ankara Barosu: Adli yılı saray yerine Ata’nın huzurunda karşılayacak avukatlar var Dört araştırma şirketinden 'İstanbul' yoklaması 'İş yok, sigorta yok Avrupa'ya gideyim dedim' diyen Konyalı vatandaş da Yunan polisinden dayak yedi !