Anasayfa1
29 Ekim 2019 ( 297 izlenme )
Reklamlar

Kaymakam veto etti; belediye başkanı ‘Andımız’ ile karşılık verdi!


Tekirdağ Çerkezköy’de, Andımız’ın yazarı Reşit Galip’in isminin bir parka verilmesi ile ilgili alınan kararı Kaymakam Atilla Selami Abban veto etmesinin üzerine Belediye Başkanı Vahap Akay’ın talimatı ile belediyenin dış cephesine Andımız asıldı.


Tekirdağ’da Çerkezköy Belediye Meclisi tarafından ‘Andımız’ın yazarı Dr. Reşit Galip’in isminin bir parka verilmesi oy çokluğuyla kabul edilmişti. Ancak alınan bu karar,  Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Aban tarafından “Siyasi içerikli olup, şu an gündemde olduğundan ve sansasyon yaratabileceği” gerekçesiyle onaylanmayarak iade edilmişti.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre;  Reşit Galip’in ismine gelen vetonun ardından ise, CHP’li Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay karşı bir atak yaptı. Akay’ın talimatı ile, Cumhuriyet Bayramı öncesinde belediyenin dış cephesine brandaya yazılmış Andımız asıldı.

Belediye Başkanı Vahap Akay konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Çocukluk çağlarından beri bizim nesillerimizin ilkokul sıralarında gurur ve iftiharla okuduğu Andımız’ı belediye binamızın en görünür kısmına koymayı uygun bulduk. Bunun gündemle alakası var. Andımızı asacak bir yer mutlaka buluruz” dedi.

https://www.abcgazetesi.com/kaymakamvetoettibelediyebaskaniandimizilekarsilikverdi51436

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘YSK seçimi iptal ederse 39 ilçede seçim yenilenir’ İrfan Değirmenci, CHP'den milletvekili aday adayı oldu AKP'ye defalarca oy verdiğini söyleyen vatandaş 'Mideme vurunca kendime geldim vurmasaydı gelmezdim!' Fas’ın bile uçağı bizden fazla!