Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Aralık 2018 ( 725 izlenme )
Reklamlar

"Keşke Yunan kazansaydı" diyen dincilerden biri daha!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “hocam” dediği Kadir Mısıroğlu'nun "Keşke Yunan galip gelseydi" sözleri tepki çekmişti.


Hükümete yakın Yeni Akit gazetesine konuşan Özer Ravanoğlu, Mısıroğlu kervanına katıldı.

Özer Ravanoğlu’nun Akit’e yaptığı açıklamalar "CHP döneminin Yunan işgalinden farkı yok" başlığıyla şöyle haberleştirildi:

“İki asırdır ümmetin gözyaşının dinmediğini belirten yazar Özer Ravanoğlu, tek parti Türkiye'sinin zulümlerini Akit'e anlattı... 1952'ye kadar hac farizasının bile yasak olduğu CHP'li iktidarı Yunan işgaline benzeten Ravanoğlu, ‘Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri, bir Yunan işgali yıllarında bir de 1950'ye kadar ki CHP döneminde yasaktı’ diyor.”

Özer Ravanoğlu “1950'den önce Arapça ezan yasaktı. Hacca gitmek yasaktı. Türbe ziyareti yasaktı. Söğüt'teki anma törenleri de ondan yasaktı. Mehter marşları yasaktı. Uzun bir süre Türk müziği yasaktı. Üniversitelerde Türk müziği yasağı Özal zamanına kadar sürmüştür” ifadelerini kullandı.

https://odatv.com/keske-yunan-kazansaydi-diyen-dincilerden-biri-daha-24121850.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk'le görüşen Çinli diplomat “Türkler onu bir tanrı gibi sevdi onun tek aşkı ülkesiydi” Devlet okulunda 'paralı sınıf' skandalı! Sayıştay raporları 99 Depremi’nden kayıp parayı ortaya çıkardı! Son seçim anketinden çarpıcı sonuçlar!