Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Kasım 2017 ( 30 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu’ndan Engin Ardıç’a: ‘Sensin şaklaban’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç’a ‘Çakma gaziler’ başlıklı yazısı nedeniyle çok sert tepki göstererek, "Bir şaklaban, bir gazetede yazı yazamaz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç için isim vermeden, “Havuz medyasından bir köşe yazarı gazilere şaklaban diyecek kadar aklını yitirmiş. Aslında kendisi şaklaban” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Merak ediyorum. Sen bu kelimeyi kullanamazsın diye kapının önüne mi koyacaklar? Bir şaklaban bir gazetede yazı yazamaz. Gazilere sahip mi çıkacaklar, yoksa geçmişte şehitlere kelle dedikleri gibi aynı tavırlarını sürdürecekler mi?” dedi.

CHP Lideri’nin tepkisini çeken yazı, Engin Ardıç’ın 1 Kasım 2017 tarihindeki köşesinde yer aldı. Ardıç, ‘Çakma gaziler’ başlıklı yazısında, “Her milli bayramda piyasaya çıkan "malul gazilere" getirecektim sözü... Geçen gün gene ortalıkta görüldüler. Kalpak, ayyıldız, madalya, palaska, çakaralmaz tabanca, kama, bomba, velhasıl herşey yerli yerinde. Fakat bakıyorum, bu adamlar yaş olarak taş çatlasa benim kadarlar yahu! Hadi benden beş yaş büyük olsunlar. Hadi beş de benden koy, on yaş. Yani "Milli Şef bebeleri" en fazla! Bu adamlar feyk. Sahte yani, çakma…” ifadelerini kullanmıştı.

Ardıç, 15 Temmuz gazilerinin ise törenlerde kılık değiştirmediklerini, kendilerine "şekil" yapmadıklarını da belirtmiş ve “Çünkü şaklaban değillerdir” demişti.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/kilicdaroglundan-engin-ardica-sensin-saklaban-h57900.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yazık yazık! Suriye'den bile patates ithal ediyoruz! Türkiye'deki işsizlik, 19 AB ülkesinin nüfusundan daha fazla! İnce ile Kılıçdaroğlu arasında küskünlük yok Dünyaca ünlü kompozitörden Atatürk’e beste