Malatya’da taburcu edilip evine gönderilen koronavirüs hastası '1 saat sonra' hayatını kaybetti!

50 izlenme15 Eylül 2020
Reklamlar

Malatya’da korona virüs tedavisi gören Bektaş Kaya eve geldikten 1 saat sonra hayatını kaybetti.

Kaya’nın cenazesi için ancak cenazenin defnedilmesi için çağrılan belediye ekipleri gelmedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yetkililer gelmediği için bütün ailenin tamamının korona virüse yakalandığını ve cenazenin halen evde beklediğini söyledi.

ANKA’nın haberine göre, Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yaşayan Bektaş Kaya korona virüs teşhisiyle hastaneye kaldırıldı. Bugün saat 10.00’da tedavisinin tamamladığı söylenerek evine gönderildi. Kaya, evine geldikten 1 saat sonra hayatını kaybetti. Kaya’nın cenazesi sabahtan bu yana evde bekletiliyor.

Kaya’nın durumu ile ilgili konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin cenazeyi almak için araç dahi göndermediğini ifade ederek, “Pandemi dönemini iyi yönettiğini söyleyenler bir cenazeyi gömmekten aciz. Bu Türkiye’nin gerçeğidir. Türkiye’nin birçok yerinde bu şekilde cenazeler bekliyor. İnsan utanç duyuyor. Ailenin tamamı korona olmuş durumda. Aradan 7 saat geçmesine rağmen cenaze bekliyor” diye konuştu.

Ağbaba'nın açıklamasından sonra saat 19.00'dan sonra ekiplerin gelerek cenazeyi evden aldıkları bildirildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kanal İstanbul itirazında son gün! Vatandaşlar akın akın dilekçe için geldi Resmi Gazete’de yayımlandı: Ve satış başladı! Melih Gökçek, ne kadar iyi bir 'Fethullahçı' olduğunu bakın nasıl itiraf etmiş ! Devlet vatandaşa dövizle borçlanıyor! Başvurular bugün başladı!