Home
29 Ekim 2022 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Meral Akşener'i merkezde kabul eden Hüseyin Baş'tan dikkat çekici karşılama: Sayın Genel Başkanım hoş geldiniz

Meral Akşener'i merkezde kabul eden Hüseyin Baş'tan dikkat çekici karşılama: Sayın Başbakanım hoş geldiniz

Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı'na katıldığını açıklayan BTP lideri Hüseyin Baş'a ilk yeşil ışık İYİ partiden geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün Baş'ı makamında ziyaret etti. Akşener'i kapıda karşılayan Baş, "Sayın Başbakanım hoş geldiniz" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi lideri Hüseyin Baş, son birkaç gündür katıldığı canlı yayında Millet İttifakı'na katılmak istediklerini belirterek, "Parti personeli olarak Millet İttifakı'nı destekliyoruz ve içinde olacağız. Millet İttifakına katılmak istiyoruz. Daha net bir çağrı olamaz." ifadelerine yer verdi.

İYİ PARTİDEN YEŞİL IŞIK
BTP lideri Hüseyin Baş'ın çağrısı İyi Parti tarafından olumlu karşılandı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Hüseyin Baş, milletimizin geleceği için tek buluşma noktamız gibi görünüyor" ifadelerini kullandı.

BAŞ, "BAŞBAKANIM" DİYEREK KARŞILADI
Bu gelişmelerin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün BTP lideri Hüseyin Baş'ı parti merkezinde ziyaret etti. Özellikle Akşener'i kapıda karşılayan Baş, "Sayın Başbakan hoş geldiniz başkanım" ifadelerini kullandı. Akşener daha önceki açıklamalarında cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmayacağını ve başbakan olmak istediğini belirtmişti.

AKŞENER: BAŞ'IN ÇAĞRISINI 6'LI MASAYA GÖTÜRECEĞİM
Akşener ile BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenlendi. Toplantı sonrası İYİ Parti Lideri Akşener yaptığı ortak basın toplantısında şu ifadeleri kullandı: "Kendisi televizyon programında çağrıda bulundu. Bir yanda Millet İttifakı var masada. Aynı zamanda Saadet Partisi, Demokrat Parti, İYİ Parti CHP arasında ilk Millet İttifak ar. Daha sonra da 6'lı Masa var. Bu 6'lı masa güçlendirilmiş parlamenter sisteme çalıştı. Seçimi aldıktan sonra güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmekle ilgili milletimize söz verdik. Şimdi 6'lı masada oturan genel başkanı olarak ayın 14'ünde yapacağımız toplantıya sayın Baş'ın yaptığı çağrının arka planını, gerekçelerini öğrendim ve o teklifi 6'lı masaya götüreceğim. Onun için bu ziyaret gerçekleşti. Harika ağırladılar bizi. Tekrar teşekkür ederim. İnşallah her şey hayırlı olur." dedi.

BAŞ: VİZYON OLUŞTURMAK ADINA KIYMETLİ
Hüseyin Baş ise şu açıklamalarda bulundu: "Ben de sayın genel başkanımız Meral Akşener ablama diyeyim, bize o konfor alanını açmış oldu. Biz zaten iadei ziyareti bekliyorduk. Ara ara iletişim kanalları üzerinden görüşüyorduk. Bize ilk refleksi gösteren parti lideri olmuş oldu. Bu konuda müteşekkiriz. Türkiye'nin demokrasisinin gelişmesi, parlamenter sisteme dönüşü. Malumunuz AK Parti ve Cumhur İttifakı Türkiye Yüzyılı vizyonunu açıklarken biz burada Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni yüzyıl için 6'lı masaya çağrıda bulunduk. Atatürk'ün milli mücadeleyi başlattığı dönemdeki mantığı hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. Türkiye'nin bütün düşünceleri bu masanın etrafında katkı sunsun. Çok mutlu olduk, memnun olduk. Türkiye'nin yarınlarına dönük güzel vizyon oluşturmak adına kıymetlidir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Reuters anketleri değerlendirdi: "Erdoğan’a destek azalıyor" Sokağa çıkma yasağından kimler istisna tutulacak? İşte açık olacak yerler… Bakan Koca açıkladı: 18.102 yeni vaka tespit edildi, vaka sayısı 2.100.712'ye, can kaybı 19.115’e yükseldi! İsmail Saymaz AKP’nin iktidarda kalmak için yaptığı planı açıkladı