Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Ağustos 2020 ( 51 izlenme )
Reklamlar

Milyonlarca insanı ilgilendiren hareket! Vaka sayısı tırmandı MEB harekete geçti!


Yeni vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı okullar için ayrı senaryolar belirledi.
1. Okulların öncelikle tüm çocuklar için sosyal mesafe korunarak, ortak kullanım alanları ve dersliklerde metrekare hesabıyla oturma düzenleri planlanarak, sınıflarda öğrenci sayısı seyreltilerek 18 milyon öğrenci için açılması planlanıyor.

2. Bilim Kurulu'nun pandeminin seyrine göre alacağı kararla, tüm çocuklar için açılma şansı kalmazsa okullar yarı zamanlı açılabilir.

3. Okullar salgının ağır seyrettiği bazı şehirlerde açılmaz iken salgın sürecini daha hafif atlatan şehirlerde, il dışı seyahat kısıtlaması ile birlikte açılabilir. Okulların açılmayacağı şehirlerde telafi eğitimleri yapılacak.

4. Eylül ve Ekim'de olası ikinci dalga salgına karşı 2020-2021 Eğitim/Öğretim yılında kısmi veya tamamen uzaktan eğitime geçişle ilgili teknolojik altyapı çalışmaları tamamlandı.

Bu yıl 1.2 milyon minik derse başlayacak.

MİNİ MİNİ BİRLER VE SINAVLAR ÖNCELİKLİ

2019-2020'de ilkokul birinci sınıfa başlayan ve pandemi nedeniyle yarım dönem okula gitmek zorunda kalan 1,1 milyon öğrenci ile yine bu yıl okula başlayacak olan çağ nüfusuna göre 1,2 milyon öğrencinin okuma yazmayı öğrenmesi veya bildiğini unutmaması için öncelikli olması planlanıyor. LGS'ye girecek 8'inci sınıflar ve YKS'ye girecek 12'nci sınıfların da öncelikli olması düşünülüyor.

https://www.sozcu.com.tr/2020/egitim/18-milyon-ogrenci-icin-dort-senaryo-5972127/?fbclid=IwAR1rDkrM8j9YV7cJBrd-IaGlgM4WHuUhXr9hxBSPIdLBQ33-7oZ9SXYD1TY

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Termik santrali 'nefes alamıyoruz' diyerek protesto eden vatandaşlara kaymakamdan tehdit! 'Bütün askerleri oraya yıkarız' Resmi Gazete’de yayımlandı: Ve satış başladı! Konya’da belediyeye ait duraklara ‘nefret söylemi’ içeren ilanlar asıldı! Sayıştaydan DHMİ raporu: Uçuş emniyeti tehlikeye atılıyor