Home
17 Haziran 2020 ( 49 izlenme )
Reklamlar

Ne salgın ne mali zorluklar onları durduramadı! Bakın THY'deki müdürlüklere kimlerin yakınları atandı!


Salgın nedeniyle zor günler geçiren THY'de yapılan atamalar dikkat çekti.
Türk Hava Yolları, Koronavirus pandemisi dolayısıyla mali olarak zor günler geçirirken, bir taraftan da ballı kadrolara torpilli atamalar yapılıyor.

2020 yılının ilk çeyreğinde 4.5 milyar TL'lik rekor zarara imza atan ve yaklaşık 50 bin civarındaki çalışanına maaş ödeyemediği için İşkur Kısa Çalışma ödeneğinden faydalanan THY, bir taraftan da torpilli atamalara devam ediyor. THY'de ekonomik krizin en derinden hissedildiği bir dönemde yapılan iki müdür ataması dikkat çekti.

YENİ ATANAN İSİMLER

Airport Haber’de yer alan habere göre; yeni oluşturulan iki müdür koltuğuna birine AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın kardeşi Ümmet Şenocak, diğerine de BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'in oğlu Feyyaz Akben atandı.

Krizden dolayı çalışanların maaşlarında kesintiye gitmeye hazırlanan THY'de, Ümmet Şenocak Özel Kalem Operasyon Müdürlüğü'ne, Feyyaz Alben ise yolcu hizmetleri müdürlüğüne getirildi.

Pandemi dolayısıyla yüzlerce uçağı yerde yatan ve işten çıkarma dahil birçok tasarruf tedbirini uygulamaya koyan ve hatta sipariş ettiği bazı uçakların teslimatını ertelemek için üretici firmalarla görüşen THY'nin, kriz ortamında dahi yeni oluşturulan müdürlük görevlerine siyasilerin yakınlarının atanması dikkat çekti.

Hatırlanacağı gibi THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, bir süre önce bir televizyon programında nakit ihtiyacı için ellerindeki bazı uçak motorlarını satacaklarını açıklamıştı.

HER UÇAĞA İKİ MÜDÜR DÜŞÜYOR

Ayrıca THY, 25 adet uçağını da sat/kirala yöntemiyle şirkete nakit girişi sağlamak için girişimlerini sürdürüyor.

Filosunda 360 uçağı bulunan THY'de 700'e yakın müdür görev yapıyor ve her uçağa neredeyse iki müdür düşüyor.

https://odatv4.com/thydeolusturulanyenimudurluklereakpilbaskanininkardesiatandi17062011.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kartlı harcamalarda yeni rekor! Fatih Altaylı’dan gazetecileri hedef alan Süleyman Soylu’ya zehir zemberek sözler: ‘Tepemin tasını attırmasın’ Pamuk üreticisi kan ağlıyor! İplik fabrikaları ithal pamuk kullanıyor! Hadi Özışık, TV 100'ün ardından HaberTürk'ten de kovuldu!