Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Nisan 2019 ( 50 izlenme )
Reklamlar

O belediyeyi AKP'nin elinden alan CHP'li belediye başkanının ilk icraatı bakın ne oldu?


‘Başkan kapısı’nı kapattı, borç tablosunu feribota astı

Seçimlerde Tunceli'nin Pertek Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ruhan Alan, görevi devraldıktan sonra, önce AKP'li başkanın binaya girmesi için özel yapılan kapıyı kapattı. Ardından Pertek-Elazığ arasında çalışan belediyeye ait feribota ve belediye binasına borç listesini astırdı. Başkan Alan, şeffaf belediyecilik yapacaklarını söyleyerek; "Her 3 ayda bir mali tabloyu asacağız" dedi.31 Mart seçimlerinde, 11 bin 669 kişinin yaşadığı Pertek ilçesinde yüzde 59.90 oy alarak eski belediye başkanı AKP’li Recai Vural’ı geçen CHP’li Ruhan Alan, görevine hızlı başladı.

‘Başkan kapısı’nı kapattı, borç tablosunu feribota astı

Eski başkanın binaya açtırdığı kapı tuğla ile örülerek kapatıldı.

ESKİ BAŞKANIN KAPISINI KAPATTI

Başkan Alan, belediye binasının arka kısmındaki ve sadece önceki başkan Recai Vural'ın kullanması için yapılan özel kapıyı kapattı. Kapıyı söktürüp tuğla ördüren başkan, diğer çalışanlar ve vatandaşların kullandığı ana kapıyı kullanmaya başladı.

Başkan Alan görevine hızlı başladı.

Belediye binasına ana kapıyı kullanarak gireceğini söyleyen Başkan Alan, “İlçe halkından ne farkımız var. Onlarla iç içe olacağım. Herkese eşit mesafede duracağız ve eşit hizmet edeceğiz” dedi.

BORÇLAR FERİBOTA ASILDI

Belediyeye ait gelir-gider tablosunu hazırlattıran Başkan Ruhan Alan, dev afişler yaptırdı. Ardından da belediyenin Bütçe Devir Tablosu’nu önce belediye binasının önüne herkesin görebileceği bir şekilde, ardından da Pertek-Elazığ arasında çalışan belediyeye ait feribota astırdı.

Belediyenin borç tablosu belediye binasına da asıldı.

3 AYDA BİR TABLOYU GÜNCELLEYECEK

Pertek Belediye Başkanı Alan, önceki belediye yönetiminden kalan borç tablosunu asma gerekçesini ‘belediyenin şeffaflaşması için ilk adım' diye nitelendirerek, “Geçmiş yönetimden bize 2 milyon 818 bin 742 lira 14 kuruş borç kaldı. Şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla ilçemizi güzelleştireceğimizin kanıtı olan bir önceki belediye yönetimine ait borç devir tablosunun asılması ilk adımımız. Bu günden sonra her 3 ayda bir belediyemizin mali tablosunu feribota ve binamıza asarak halkımıza bilançonun durumu hakkında bilgi sunacağız” diye konuştu.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/baskan-kapisini-kapatti-borc-tablosunu-feribota-asti-4614050/?fbclid=IwAR3jNbidZbWOp0UmQFfXuRhUt4I-VEup-_nnigeufHQXS8jfAqw3Itb8FBI

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Furkan Vakfı Başkanı'ndan skandal Ensar savunması 'Peygamberimizin cemaatinde bile zina eden vardı !' Atatürk düşmanı provokatör Fatih Tezcan'dan halka tehdit ! 'Bu ülkedeki zulalardan haberiniz var mı ?' Yabancı bankalar kaçacak iddiası! Bilim Kurulu üyesi Alpay Azap'tan korkutan açıklama 'Zirve yapmasına daha bir ay var!'