Home
04 Kasım 2020 ( 28 izlenme )
Reklamlar

Okulların #deprem'e karşı dayanıklı hale getirilmesi için verilen önerge, AKPMHP oylarıyla reddedildi!


İzmir'de yaşanan depremin ardından kamu kurumlarının güvenilirliği de tartışma konusu olmuştu. HDP'nin "Okulların depreme dayanıklı hale getirilmesi için MEB bütçesinin artırılması önergesi" AKPMHP oyları ile reddedildi.HDP Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın paylaştığı videoda, "Okulların depreme karşı dayanıklı hale getirilmesi için MEB bütçesinin 10 milyar lira artırılması önergemiz, AKPMHP oylarıyla reddedildi" denildi.

Meclis'te MEB ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı bütçe görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda başladı. HDP'den yapılan videolu paylaşımda 'Okulların depreme karşı dayanıklı hale getirilmesi için MEB bütçesinin 10 milyar lira artırılması'na ilişkin sundukları önergenin AKP ve MHP oylarıyla reddedildiği belirtildi.  

Videoda Garo Paylan, "Okulların depreme dayanıklı hale getirilmesi için yeterli bütçe bulunmuyor. Okullarımızın hazır hale getirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı yatırım bütçenizin arttırılmasını istiyoruz. Bütçe 10 milyar TL arttırılmalı. Bu sayede hem çocuklarımız daha iyi yerlerde eğitim görür hem de okullar depreme dayanıklı hale gelir" ifadelerini kullanırken, videonun sonunda HDP tarafından verilen önergenin reddedildiği görülüyor. 

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/hdpokullarindepremekarsidayaniklihalegetirilmesiicinverdigimizonergeakpmhpoylariylareddedildi1788505

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu yangınlar bilinçli mi? İzmir'de ormanlar yine yanıyor! İşte yargının içler acısı hali! Sedef Kabaş'ı tutuklatan savcının 6 günde yükselişi İsrail'e düzenlenen hava saldırısı sonrası İran'ın başkenti Tahran'da akaryakıt istasyonlarında yoğunluk yaşanmaya başladı Halil Konakçı susmuyor! Bu sefer de Cuma'nın tatil olmasına karşı çıkanlara 'fuhşiyat içindeler' (fuhuşçu) dedi