Özel Üniversite’nin sahibi Arapça konuştu öğrenciler başkaldırdı, salonu terk etmek isteyenleri güvenlik engelledi!

7 izlenme 26 Şubat 2024
Reklamlar

İstanbul Aydın Üniversitesi sahibi Mustafa Aydın, düzenlenen konferansta Arapça konuştu. Protesto olarak salonu terk etmek isteyen öğrenciler engellendi.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde 4. Türk - Arap Kongresi gerçekleştirildi. Hazırlık sınıfındaki Türk öğrencilerin kongreye katılmaları zorunlu kılındı. Aydın Üniversitesi'nin sahibi Mustafa Aydın'ın Arapça konuşmaya başlaması sonrası salonu terk ettiler.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde katılımın zorunluğu olduğu 4. Türk-Arap Kongresi'nde üniversitenin sahibi Mustafa Aydın, Arapça konuştu. Aydın'ın Arapça konuştuğu esnada ise bir kişi İngilizce tercüme gerçekleştirdi.

Aydın'ın Arapça konuşmaya başlaması üzerine 'zorunlu olarak' salonda tutulan Türk öğrenciler, protesto amaçlı olarak salonu terk etmek istediler ancak bir süre sonra kapılar kapandı ve öğrenciler zorla içeride tutulmaya devam edildi.

Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zam üstüne zam gelince elektrikte serbest tüketici sayısı katlandı! Erdoğan'a eski doktorundan 'FETÖ' mektubu! "Bizi kesen bıçak seni de kesecektir" Erdoğan tarikattaki istismara ilişkin konuştu, cemaate sahip çıktı! IMF heyeti Ankara’ya geliyor! Ekonomik krizin reçetesi ‘dış güçlerde’ aranıyor