Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Temmuz 2019 ( 108 izlenme )

Personel atamalarını iptal etti, eşini atadı!


Kırşehir İl Sağlık Müdürü olarak atanan Ali Bulut’un iptal ettiği personel atamalarının yerine eşini atadığı ortaya çıktı.kirsehirhaberturk'ün haberine göre; Kırşehir’in AKP’li Milletvekili Mustafa Kendirli’nin girişimi ile görevden alınan Suat Türkoğlu’nun yerine Mayıs ayında atanan Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut gelir gelmez skandal bir karara imza attı.

Kırşehir Sağlık alanındaki problemlerini çözmesi beklenen Bulut, önce içerisinde hemşirelerinde olduğu 15 kişinin atamakararlarını iptal etti. Geldiği gün de tüm sağlık yöneticilerinde istifa dilekçelerini isteyen Bulut atama kararını iptal ettiği hemşire personelinin yerine kendi eşi Özlem Bulut’u atadı. Böylece Sağlık İl Müdürü yeni görevine liyakat esaslarını hiçe sayarak eşine yaptığı torpilli atama ile başladı.

İŞTE O ATAMA KARARI


YOLSUZLUK İDDİALARI İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Ağrı İl Sağlık Müdürü iken Kırşehir’e sağlık il müdürü olarak atanan Ali Bulut, Ağrı’da yolsuzluk iddiaları ile gündeme gelmişti. Görev aldığı dönemde Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı olan Yunus Dağ’ın usulsüz satın alım ihalelerinden sorumlu tutulan Bulut birçok kez soruşturma geçirdi.

http://www.krttv.com.tr/gundem/personel-atamalarini-iptal-etti-esini-atadi-h10027.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir