Home
07 Aralık 2023 ( 9 izlenme )
Reklamlar

Rize’de AVM’nin yılbaşı süslemeleri olay oldu


Rize’de bir AVM’nin hediye paketi şeklinde yapılan süslemesi, haç işaretine benzediği gerekçesiyle yapılan eleştirilerle gündem oldu.


Rize’de kent merkezinde bulunan bir alışveriş merkezi, yılbaşı sebebiyle AVM binasına ışıklarla süsleme yaptı. AVM’nin dış cephesinde yapılan hediye paketi şeklindeki süsleme, sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda haç işaretine benzetildi. Bazı paylaşımlarda da AVM’nin iç kısmındaki süslemelerde kullanılan gökkuşağı renklerindeki şemsiyeler, LGBT’yi temsil ettiği iddiasıyla eleştiri aldı.

GERÇEĞİ YANSITMAYAN, TAMAMEN KASITLI PAYLAŞIMLAR

Gelen tepkiler üzerine AVM’den açıklama yapıldı. Alışveriş merkezlerinin hediye alma noktası olduğu düşüncesiyle hareket edildiği ifade edilen açıklamada, “Kurdele ve fiyonk figürleriyle tasarlanan ışıklandırma projesi, henüz tamamlanmış değildir. Şu anda paylaşılan görsellerin, gerçeği yansıtmayan ve bir karalama kampanyasının parçası olarak tamamen kasıtlı bir şekilde farklı açılardan oynanarak sunulduğunu üzülerek görmekteyiz” denildi.

HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILACAK

Açıklamada tepkilerle ilgili hukuki süreç başlatılacağı belirtilirken, “Kuruluşumuzun itibarının doğru bir şekilde korunması için gerekli adımları atmaya kararlı olduğumuzu vurgularken, adımızın yanlış haberlerle anılmasına sebep olanlarla ilgili olarak, bu tür eylemlere karşı her türlü hukuki süreci başlatacağımızı belirtmek isteriz. Rize halkının hassasiyeti bizim için önceliklidir. Ancak, bu tür yanlış anlamaların giderilmesi ve doğru bilgiye ulaşılması için bu açıklamayı yapma zorunluluğunu hissetmekteyiz” ifadelerine yer verildi.

Süsleme işleminin tamamlanmadığı, tamamlandığında iki kurdele şeklinde düzenleme yapılacağı belirtildi.

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ICBC’den istifa etti! İstanbul'da öyle bir olay yaşandı ki! Tecavüz sonucu hamile kalan kadın bebeğini çöpe attı İstanbul ihraç ettiği virüsü ithal etmeye başladı! Sosyal medya ayağa kalkmıştı: İçişleri Bakanlığı yetkililerinden 'ped satışı' açıklaması