Seçim kazanan AKP’li belediye başkanı Alevileri hedef aldı! "Onlarla da yarın bir gün hesaplaşacağız"

10 izlenme 03 Nisan 2024
Reklamlar

Seçimi kazanan AKP’li Hatay Hassa Belediye Başkanı Selahattin Çolak, Alevileri hedef alan açıklamalarının ardından disipline verildikten sonra özür diledi.Hatay’ın Hassa ilçesinde yerel seçimi kazan AKP’li Selahattin Çolak Alevileri hedef aldı.

Selahattin Çolak, “ Samandağ, Arsuz, Defne blok olarak oraya geçti. Bizim içimizde de var Samandağlılar onlara da yazıklar olsun. Biz milliyetçi, muhafazakar insanlar olarak Samandağ’ın Alevi’si afedersin blok gidiyor, neredeyse yüzde 100. Onlarla da yarın bir gün hesaplaşacağız” ifadelerini kullandı.

DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

AKP Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, seçimde Hassa Belediye Başkanlığı’nı kazanan Selahattin Çolak’ın kullandığı ifadeler nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

Mustafa Erdoğan, “Hassa Belediye başkan adayı Selahattin Çolak, Hassa ilçesinde bir konuşma esnasında sarf ettiği ifadeler nedeniyle partimiz tarafından disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da AK Parti olarak toplumumuzun her kesimini kucaklayan siyaset anlayışımızdan ve dilimizden asla taviz vermeyeceğimizi ifade eder, Hatay’ımızın kadim hoşgörü ve kardeşlik iklimini hassasiyetle koruyacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla bildiririz” dedi.

ÖZÜR DİLEDİ

Selahattin Çolak da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada açıklamalarından dolayı özür diledi.

Çolak’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Seçim akşamı Hassa’da yaptığım bir konuşmamda kastı aşan talihsiz beyanlarım yüzünden çok üzgünüm.

Bu sözlerimden dolayı Samandağlı hemşerilerim başta olmak üzere tüm Alevi kardeşlerimizden çok özür dilerim.

Hatay’ımızın hoşgörü, kardeşlik ve beraberliği tüm siyasi sonuçların ve makamların üstündedir.

Kurulduğu günden beri toplumumuzun her kesimini hoşgörü ve birliktelikle kucaklayan, 85 milyon vatandaşımızın tamamını kardeş bilen AK Parti ailemizden ve Cumhur İttifakı tabanımızdan da bu üzücü ve talihsiz bir açıklamalarım dolayısıyla karşı karşıya kaldıkları durum için özür diliyorum.”

Seçimi kazanan AKP’li Hatay Hassa Belediye Başkanı Selahattin Çolak, Alevileri hedef alan açıklamalarının ardından disipline verildikten sonra özür diledi.

Tele1

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyanet'ten sosyal medyaya 'fıkıh'la düzenleme önerisi! 'Hainlikle' suçlanan komutan şimdi Suriye'de çarpışıyor! Patlıcan ekti, cezayı yedi! Mahalleli isyanda! Lübnan’da Hizbullah, Hamas ve Ermeniler Türk Bayrağı’nın yanı sıra Azerbaycan ve İsrail bayraklarını da yaktılar