Anasayfa
17 Haziran 2021 ( 23 izlenme )
Reklamlar

Sedat Peker'in 'Demirören' iddialarının ardından emekli amiral Cihat Yaycı ne dedi?


Demirören'in Total'in, OYAK'a satışına ilişkin iddialarda bulunan Sedat Peker, mustafi tümamiral Cihat Yaycı'nın "Bu satışın adil olmadığını" söylediğini öne sürdü.


Firari iş insanı Baran Sezgin Korkmaz’a ait olan otelde kalanlar, medya ve sosyal medya tarafından ortaya çıkarılmaya devam ederken, Odatv, Peker'in iddialarını mustafi tümamiral Cihat Yaycı'ya sordu.

Yaycı şunları söyledi: 

"Yönetim kurulu toplantısı kayıtları, ses kayıtları zaten alınıyor. Muhattap OYAK'tır. Benim bu konuda konuşmam uygun olmadığı gibi yasal da değildir."

Muhatabın OYAK olduğunun tekrar altını çizen Yaycı "Toplantının ses kayıtları dahil her şey kayıt altındadır. Bütün konuşmalar o dönemki yönetim ve denetim kurulu üyelerinin bulunduğu ortamda gerçekleşmiştir." ifadelerini kullandı. 

İDDİALARA NE DEDİ?

Yaycı, sosyal medyada ortaya atılan fotoğrafıyla ilgili de şunları söyledi: 

"Ben hiçbir yerde gayri ahlaki, gayri meşru, gayri etik bir şekilde kalmadım, kalmam da. Ben haram ve helal ayrımına en ufak noktasına kadar hep dikkat etmişimdir. Bunlar bulanık suda FETÖ'cülerin balık avlama faaliyetidir. "

yaycicahit1.jpg

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Peker bugün attığı Tweetlerde şunları söyledi: 

"1Seni unuttum zannetme. Kâr etmeyen Total’i Mehmetçiğin parasıyla kurulan OYAK’a nasıl sattığını mutlaka anlatacağım. Mavi Vatan’ın isim babası Cihat Yaycı Paşa'nın, bu satışın adil olmadığını söylemesi üzerine onu etkilemek için nasıl baskı kurdurduğunuzu da biliyorum.

2 Mehmetçiğin parasına göz dikenin Yüce ALLAH gözlerini çıkarır biliyor musun? Bu satış usulüne uygunduysa, Cihat Yaycı Paşa neden bunun usulsüz olduğunu her yerde dillendirdi ve siz onun üzerine hangi güçlerle baskı kurdurdunuz?"


https://www.krttv.com.tr/gundem/sedatpekerindemiroreniddialarininardindanh81855.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li belediye başkanı #deprem yıkımına çareyi buldu! 'Her şeyi devletten beklemeyin, biraz daha para verip sıfır ev alın!' AKP'li belediye, yardımları yurttaşlara değil vakıflara dağıttı! MHP il başkanından asker eşleri hakkında skandal sözler! İlahiyat mezunu vatandaşın isyanı '70 yıldır dinciler bu ülkeyi yönetiyor, işte ülkenin hali! İlahiyat mezunuyum bundan sonra oyumu TKP’ye vereceğim!'