Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Ağustos 2019 ( 31 izlenme )
Reklamlar

Skandal üstüne skandal! Soylu ve Kurum kayyumun hediyelerini kendileri seçmiş!


İki bakan Süleyman Soylu ve Murat Kurum, Mardin belediyesine atanan kayyum Valisinin hediyelerini kuyumcudan kendileri seçmiş! Mardin Belediyesi’ne kayyum atanan Vali Mustafa Yaman’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri bakanı Süleyman Soylu’ya kuyumcudan 600 bin liralık hediye aldığı belgelendi. Şimdi de, Bakanların, hediyeleri kuyumcudan bizzat seçerek aldığı, instagrama konulan fotoğraflardan ortaya çıktı.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP’li bakanlara verilen hediyelerin satın alındığı ‘Fırat Silver’ adlı mağazanın İnstagram sayfasında yer alan fotoğraflar, binlerce liralık hediyelerin bizzat AKP’li isimler tarafından seçildiğini gösteriyor. Mağazanın hesabında yer alan fotoğraflarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un mağazaya uğradığı görülüyor.

Görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, geçen hafta yaptığı açıklamasında kayyumun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya her biri 40 bin ve 42 bin liradan iki hediye verdiğini açıklamıştı. Türk ayrıca, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da 136 bin liralık hediye verildiğini bildirmişti.

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye 16 bin 55, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’a 16 bin 252, Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a 21 bin. Eski Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’a 23 bin. Eski Tarım ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na 74 bin. Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a biri 43 ve 40 bin liralık iki ayrı hediye aldığı ve tüm hediyelerin toplamının 600 bin lirayı bulduğu belgelendi.

ÖZGÜR MUMCU: ÖDEMEYİ KENDİNİ Mİ YAPTINIZ?

Gazeteci – Yazar Özgür Mumcu, Twitter’dan, ‘Sayın Süleyman Soylu, o gün ödemeyi kendiniz mi yaptınız yoksa Mardin kayyımından hediye mi aldınız?’ diye sordu:

 

AYNI KUYUMCUDA GAZETECİLER

Özgür Mumcu, Aynı kuyumcunun fotoğraflarını yayınladığı Habertürk spikeri Didem arslan ve yazarı Muharrem Sarıkaya’ya da, “Bazı gazeteciler ne şanslı. Bir kuyumcu ülkede gündem oluyor ve siz haber kaynağıyla iyi ilişkiler içindesiniz. Herhalde Mardin kayyım-hediye dosyasını en iyi Habertürk işleyecektir.” göndermesinde bulundu.

https://www.abcgazetesi.com/skandal-ustune-skandal-soylu-ve-kurum-kayyumun-hediyelerini-kendileri-secmis-36899

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin en uzun viyadüklü köprüsü çöktü! CHP’den şok eden iddia! Devletin yine milyarı kayıp! 'Tayyip bey, 'Beni affedin' dedi... Affetmiyoruz!' Sigaraya yeni zam mı geliyor? Sigara fiyatlarının görüntüsü paylaşıldı