Tek adam rejiminin ülkeyi getirdiği rezil nokta! Kanun teklifi TBMM'den önce Emine Erdoğan'a sunulmuş!

56 izlenme 03 Aralık 2020
Reklamlar
Çevre Ajansı Kurulmasına ilişkin kanun teklifini, TBMM'den önce Emine Erdoğan'a sunuldu. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan gücün tek bir ailede toplanmasına tepki gösterdi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, AKP’li Selman Özboyacı’nın Çevre Ajansı Kurulmasına ilişkin kanun teklifini Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a sunmasını eleştirdi.

Murat Bakan, “Bir ülkede tek adam rejiminden daha kötü bir şey varsa o da bütün kuvvetlerin; yasamanın, yürütmenin, yargının bir ailede toplanmasıdır” dedi. Özboyacı, “Hanımefendiyi bilgilendirmek için böyle bir ziyaret yaptık” yanıtı verirken; AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Devlet başkanlarının eşleri görevleri gereği de sosyal sorumluluk projeleri yürütür” dedi. Bunun üzerine Bakan, “Yasama faaliyeti sosyal sorumluluk projesi mi” diyerek Özkan’ı eleştirdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çok çarpıcı iddia! Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Doğan Aydal: ‘Yanlış yerde gaz arıyoruz’ Aldığı iki maaş yetmedi, kendisini işçi olarak işe aldı! FETÖ yetiştirmesi olduğu ortaya çıkan Atatürk düşmanı Pelikancı hangi üniversitede görevli? Tartışma yaratan atama! Eski AKP'li başkanın 2 günde gezmediği koltuk kalmadı!