Türkiye iki Suriye uçağını düşürdü ! İşte ilk görüntüler

228 izlenme01 Mart 2020
Reklamlar

İdlib’de çatışmalar tüm şiddetiyle sürüyor. İdlib’de bugün önce bir İHA’nın vurulma görüntüleri geldi. Bu gelişmenin ardından Suriye’ye ait iki savaş uçağının düşürüldüğü açıklandı.

Uçakların düşürülmesine ilişkin açıklama Suriye devlet haber ajansı SANA’dan geldi. Ajans, Suriye ordusuna ait iki uçağın ‘Türk güçleri tarafından’ hedef alındığını duyurdu. SANA’daki haberde, pilotların paraşütle atladığı, sağlık durumlarının iyi olduğu ve ambulansla hastaneye götürüldükleri bilgisi verildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak, "Bir SİHA’mızı düşüren Hava Savunma Sistemi ile diğer iki Hava Savunma Sistemi imha edilmiş, uçaklarımıza taarruz eden Rejime ait iki adet SU-24 tipi uçak düşürülmüştür." dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pamukkale Üniversitesi'nin ilanının kriterlerine sadece rektörün eşi uydu! 'YSK kararları hiçbir merciye götürülemez !' dediler, ama ortaya referandumu iptal ettirecek bir belge çıktı ! Skandal uygulama! Atatürk Anıtı’ndaki programa güvenlik çemberi! Başkan'ın "tasarruf" çağrısı yaptığı AKP’li belediye suya her ay zam yapmış!