Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Aralık 2017 ( 11505 izlenme )
Reklamlar

'Türkiye-İran savaşı planlıyorlar'

Ortadoğu uzmanı, YURT Gazetesi yazarı Hüsnü Mahalli ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını ve büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınacağını açıklamasını değerlendirdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını değerlendiren Hüsnü Mahalli "Trump'ın kendi hesapları var, cumhuriyetçilerin kendi hesapları var, bir de Amerika'nın kendi hesapları. Kendi açısından bakıldığında Trump yüzde yüz doğru bir adım attı. Bir iç politikada çok sıkışmıştı, ilk adım olarak vergi yasası ile atlattı. 30-40 yıldır çıkartılmayan bir vergi yasası var Amerika'da. Onu bir mucize olarak çıkarttı. Bir oy farkla çıkarabildi. Şimdi ikinci adımla Yahudi lobilerinin desteğini alabilmek için içerde bunu yapıyor" diye konuştu.

PLANIN İKİNCİ AŞAMASI GERÇEKLEŞİYOR

"Biz İslam ülkeleri, Müslümanlar ve İslam ülkelerinin liderleri şunu unutuyoruz; 1947'de demokrat olan Truman Birleşmiş Milletleri ve BM'deki Amerika'nın gücünü kullanarak Filistin toprağını Filistin halkından alarak Yahudilere verdi. İsrail devleti kuruldu. Bugün de Cumhuriyetçiler o planın ikinci aşamasını gerçekleştiriyor." diyen Mahalli "47'den bugüne 70 yıl geçmiş ve biz müslüman ülkeler olarak o 70 yıl içinde hiçbir şey yapamamışız" değerlendirmesini yaptı.

"MÜSLÜMAN ÜLKELERİN HEPSİ SAHTEKAR"

"İsrail'in 6 milyon nüfusu varken, 1.7 milyar nüfusa sahip Müslümanlar neden bu sorunu çözemiyor?" diye soran Mahalli "Filistin topraklarında 48, 56, 67 73 savaşları yaşanmıştır. Her zaman İsrail galip gelmiştir.  İsrail'in çevresindeki Arap nüfusu 350 milyon, git çöz kardeşim. Hani var ya 'tükürürsek denize çeviririz' diye, git yap hadi neden yapamıyoruz? Kimse kimseyi kandırmasın Arap ve Müslüman ülkeleri toptan hepsi sahtekar."

MÜSLAMAN ÜLKELER KENDİ ARALARINDA KAVGALI

Müslüman ülkelerin kendi aralarındaki çekişmelerinden Filistin meselesinde biraraya gelemediğini belirten Mahalli "57 Müslüman ülke var, hiçbirinin birbiriyle dört dörtlük bir ilişkisi yok. Somut örnek vereceğim; dün sayın Cumhurbaşkanı Suudi Arabistan Kralı ile telefonla görüştü. İslam Konferansı liderlerini İstanbul'da topluyoruz ya... Halbuki Türkiye'nin Suudi Arabistan ile ilişkileri kötü. Çünkü Türkiye Suudi Arabistan'a karşı Katar'ı destekledi. Biraz sonra da Katar liderini aradı. Bunları İstanbul'daki konferansa davet etti. Suudi Kral gelmeyecek. Çünkü Türkiye Katar'dan yana tavır koymuş ve ordusunu oraya göndermiş. Katar, Körfez Ülkeleri İş Birliği üyesi. 6 ülke var orada. O konsey kendi aralarında kavgalı. 22 üyenin bulunduğu Arap Ülkeleri Örgütü bir işe yaramaz, hep kendi aralarında problemli. Çıkıyoruz biraz yukarı, dönem başkanının Türkiye olduğu İslam İş Birliği Teşkilatı var. Bunların hepsi de kavgalı. Nasıl kendi aramızda toplanıp da Filistin işini çözeceğiz?" ifadelerini kullandı.

AMERİKA'DAN KORKUYORLAR

İslam ülkelerinin Amerika'dan korktuğunu öne süren Mahalli "Türkiye'nin çağırdığı 57 İslam ülkesinden 5'i gelir gerisi oralı bile olmaz. Liderler gelmez yerlerine temsilci gönderirler. Çünkü hepsi Amerika'dan korkar" dedi.

BU KARARIN ARKASINDA SUUDİ ARABİSTAN VAR

Bu kararında arkasında Suudi Arabistan'ın kendisinin olduğunu ifade eden Mahalli "İlerde birçok Müslüman ülke Amerika'nın peşinden gidecek, ve Kudüs İsrail'in başkenti diyecek. Özellikle Afrika ülkeleri... Tıpkı 1947'de İsrail Devleti kurulduğunda olduğu gibi... Amerika’nın bu yaptığı çok tehlikeli bir şey, önlem alınmazsa Ortadoğu dağılacak. Ortadoğu'yu mahveder bu karar. Bu kararın arkasında Suudi Arabistan'ın kendisi var"  diye konuştu. 

GİZLİ PLANI DEŞİFRE ETTİ

ABD ile Suudi Arabistan arasındaki gizli planı deşifre eden Mahalli "Bu karar Suudi Arabistan ile işbirliği yapılarak alınmıştır. Suudi Arabistan İslam aleminin en önemli ülkelerinden birisi. Tarih tekerrürden ibarettir 14 Şubat 1945'te Amerika ile Suudi Arabistan bölgeyi nasıl dizayn ederiz diyerek yola çıktılar. 2 yıl sonra İsrail Devleti kuruldu. Şimdi aynı 3-4 ay önce Trump Suudi Arabistan'a gitti. Dünya küresinin üzerine ellerini koyarak kaldırdılar. Bunlar, bugünlerin habercisiydi. Suudi Arabistan Kralı bu görüşmede Trump’la anlaştı. Ben krallığı oğluma devredeceğim, sen ona destek çık. Prensin de Kral olabilmesi için bütün yeğen ve kuzenlerini temzilemesi gerekir. Bir gerekçe gerekiyor, o gerekçe de yolsuzluk" dedi.

TRUMP'IN YAHUDİ DAMADI PLANLADI

Mahalli "Trump'ın Yahudi olan damadı atladı gitti, Suudi Arabistan'a. Orada oturdu, operasyonları hazırladı. Prensin kral olma sürecini planladı. Bunun karşılığında Kudüs meselesinde destek sözü verdiler" dedi.

İŞİN BAŞINDA SUUDİ ARABİSTAN VAR

İsrail devleti kurulduktan sonra yaşananlara değinen Mahalli, "Arap ülkeleri kendi içinde bir sürü savaş yaşadı. Bu savaşların hepsi İsrail'i rahatlatmak için yapıldı. Bir örnek vereyim Irak-İran savaşı 8 yıl sürdü. Peşinden Kuveyt Savaşı... Bunların hepsi müslüman ülkeleri perişan edip, İsrail'den uzak tutmak için planlanmış hamlelerdir. Bu 70 yılın son döneminde Arap Baharı'nı yaşandı. Arap Baharı denilen hikaye kimi mahvetti? Irak, Suriye, Mısır... Bunların hepsi İsrail'e sınır ülkeler. İsrail'i rahatlatmanın en büyük kozu Suriye'yi mahvetmektir. İsrail'e sınır olan Suriye ve Mısır şu an perişan durumda. Irak, Suriye, Mısır perişan edilerek yeni 70 yılın kapısı açılıyor. Önceki 70 yılda Suudi Arabistan bu işin nasıl başındaysa önümüzde 70 yılda da aynı görevi üstlenecek" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE-İRAN SAVAŞI

Suudi Arabistan'ın en büyük ve tehlikeli tezgahını açıklayan Mahalli "En büyük tehlike ise Türkiye ile İran'ı savaştırmak. Mezhep savaşı dediğimiz şey Ortadoğu için en tehlikeli şey. Türkiye ve İran gibi İsrail'i mahfedebilecek en büyük 2 İslami güç Suudi Arabistan oyunuyla, tezgahıyla kendi aralarında birbirlerine girdiğinde İsrail'e gün doğacak. O zaman bırak Kudüs'ü başkent yapmayı yemin ediyorum gelir, Tahranı da Ankara'yı da, İstanbul'u da başkent eder. Bu kadar basit. Geçtiğimiz 70 yılda ne olmuşsa önümüzdeki 70 yılda da aynısı olacak. Ancak önlem alınmazsa..." diye konuştu.

ÇAREYİ AÇIKLADI

Hüsnü Mahalli Amerika ve Suudi Arabistan'ın oyunlarının nasıl bozmak gerektiğini anlattı. Mahalli, "Suriye bütün bu perişanlığına rağmen İran ve Türkiye destekli illa savaş olarak söylemiyorum, psikolojik olarak -Soçi de olduğu gibi, Suriye'de barış istiyoruz dedikleri gibi- 'Suriye'nin arkasındayız, ' dedikleri andan itibaren bu denklem değişir. Amerika bile geri adım atar. Bunun alt başlıkları var, PYD meselesi, IŞİD meselesi, Nusra meselesi çözülecek. Suriye'de istikrar sağlanacak. Böylece tüm oyunları bozulacak" ifadelerini kullandı.    

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/turkiye-iran-savasi-planliyorlar-h63691.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akçakale’ye dört havan mermisi isabet etti: Çok sayıda yaralı var! Merkez Bankası Başkanı'nın cevap veremediği soru! "40.5 milyar lira nereye dağıtılacak?" Akşener'den Erdoğan'a Suriye tepkisi: Eyyt Amerika diyordun, şimdi ne oldu? ABD’deki davanın FETÖ’cü tanığı: FBI bana 50 bin dolar verdi