Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Şubat 2019 ( 197 izlenme )
Reklamlar

Yeni havalimanında bir şok daha: Yine tutturamadılar

İktidarın büyük bir propagandaya dönüştürdüğü 3. havalimanının açılış tarihine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.29 Ekim 2018’de büyük bir törenle açılan İstanbul Havalimanı, hazırlıkların tamamlanamaması nedeniyle tam olarak faaliyete geçememiş, sadece Erdoğan’ın uçağının sembolik inişine sahne olmuştu. Takvimi tutturamayan iktidar, bu açılıştan sonra yeni yılı işaret etmiş, 1 Ocak 2019’dan itibaren Atatürk Havalimanı’nın kapanacağını ve tüm seferlerin yeni havalimanından yapılacağını açıklamıştı.

Açıklanan bu takvim de işlemedi, yeni yıl yaklaşırken Ankara’dan “Mart’ın başında hizmete girecek” açıklaması gelmişti. Ankara’nın amacı, 31 Mart’taki seçimlerden önce seferleri başlatıp yeni yatırımı bir kez daha propagandaya dönüştürmekti. Ancak yeni havalimanının tam olarak faaliyete geçmesi 4. kez ertelendi.

Henüz resmi olarak açıklanmayan erteleme, havalimanı işletmesinde yer alan şirketlerin iç yazışmaları ile açığa çıktı. Şirketlerin personel birimlerine yaptıkları duyurularda, 3 Mart’taki açılışın belirsiz bir tarihe ertelendiği bilgisi yer aldı.

‘Nisan başında açılacak’ iddiası

Halktv.com.tr’ye gelen bilgilere göre, yeni havalimanının Nisan başında açılması öngörülüyor.

http://halktv.com.tr/yeni-havalimaninda-bir-sok-daha-yine-tutturamadilar-366152

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kelebekler Vadisi ‘kesin korunacak hassas alan’ ilan edildi İnce: Yenildiysen geri çekil bahane üretme Adil Öksüz’ün firarından sorumlu müdüre terfi! Öğretmenevine “Ölümüne Seninleyiz Reis” pankartı!