Home
28 Kasım 2022 ( 23 izlenme )
Reklamlar

Yeni Şafak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'darbeci' ilan etti!


Yeni Şafak'ın, bugünkü sayısında Erdoğan ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi’nin görüşmesi hakkındaki haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan 'darbeci' ilan edildi.


Yeni Şafak, bugünkü sayısında Erdoğan ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi’nin görüşmesi hakkında bir haber yayımladı.

Haberde daha önce Sisi’ye yöneltilen ‘darbeci’ suçlaması bu kez Erdoğan’a ‘yöneltildi.’

Haberin girişinde, “Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır lideri Sisi ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı…” ifadesi yer aldı.


(Gece yapılan hata)

GECE YAPILAN HATA

Taşra baskısında yer almayan “Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan” ifadesi şehir baskısında sehven yer aldı. 

Gündüz hazırlanan ‘Sinsi planları çöpe atacağız’ başlıklı haber Erdoğan'ın Konya programında yaptığı açıklamaların ardından ‘Mısır ile görüşmeler genişleyecek’ haberi ile değiştirildi.  

İlk haberin içinde yer alan darbeci Sisi ifadesi daha sonra “Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan” şeklinde gazetede yer aldı.


Taşra baskısındaki haber

SİSİ LANETİ

Mısır ile ilgili bir hata daha önce de Hürriyet Gazetesi'nin başını ağrıtmıştı. Sisi'nin başına geçtiği Mısır’da eski Cumhurbaşkanı Mursi için 2015 yılında verilen idam kararına ilişkin haberin www.hurriyet.com.tr’de, “Dünya şokta/Yüzde 52 ile seçilen cumhurbaşkanına idam” başlığıyla yayınlanması eleştiri konusu yapılmıştı. 

(Odatv)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Niğde otoyolunda 2.8 milyarlık kamu zararı! Bayram öncesi belediye işçilerine yapılacak ödeme AKP-MHP ittifakına takıldı! Rapor ortaya çıktı: ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyasında 300 milyon TL'yi kim ödemedi? Virgin’de milyarlarca dolarlık karanlık! Sayıştay'ın ortaya çıkardığı kredi olayında soru işaretleri artıyor