Anasayfa
30 Nisan 2021 ( 34 izlenme )
Reklamlar

14 yaşındaki çocuğa ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten gözaltı iddiası!


Hakkari’de 14 yaşındaki bir çocuğun “cumhurbaşkanı ve bazı devlet büyüklerine hakaret”ten gözaltına alındığı iddia edildi.Hakkari Şemdinli’de 14 yaşındaki S.T.’nin dün sabah saatlerinde evinden gözaltına alındığı ileri sürüldü. Şemdinli Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen çocuk, “cumhurbaşkanı ve bazı devlet büyüklerine sosyal medya üzerinden hakaret ettiği” gerekçesiyle ifadesi alındıktan sonra Hakkari il merkezine gönderildiği iddia edildi.

Medyascope’tan Ferit Aslan’a konuşan baba C.T., oğlunun sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşılan mizahi içerikli bir videoyu paylaştığı gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi. Baba, ‘oğlunun paylaşımından pişmanlık duymadığını ve bunu ifadesinde de dile getirdiğini’ belirterek, “Video suç unsuru teşkil etmiyor. Sosyal medya kullanıcıları tarafından birçok kez paylaşılmış. 14 yaşındaki bir çocuğu böyle bir gerekçe ile gözaltına alarak psikolojisini bozdular. Oğlum hırsızlık yapmamıştır, yüz kızartıcı bir suç işlememiştir. Sadece sosyal medyada bir videoyu paylaştığı için bir çocuğu gözaltına almak doğru değildir” ifadesini kullandı. Öte yandan çocuğunun ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öne sürüldü.

https://tele1.com.tr/14yasindakicocugacumhurbaskaninahakarettengozaltiiddiasi381608/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜGVA'nın işgal ettiği İBB arazisi AKP'li belediyeye devredildi! Sayıştay Milli Eğitim Bakanlığı’nın milyonluk usulsüzlüğünü yakaladı! İstanbul Ataşehir'de 3 Afgan, genç avukatı bıçakladı! TÜGVA’ya mahkeme şoku! Faaliyetleri durduruldu!