Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Haziran 2018 ( 80 izlenme )
Reklamlar

2.5 milyon Suriyeli daha gelebilir!

BM'nin Suriye İnsani Yardım Koordinatörü Panos Moumtzis'den, Türkiye'yi ilgilendiren flaş Suriye açıklaması geldi. Moumtzis, "İdlib'de gerilim tırmanırsa 2,5 milyon Suriyeli daha Türkiye'ye gidebilir. Başka gidebilecekleri yerleri yok" dedi.

BM’nin Suriye İnsani Yardım Koordinatörü Panos Moumtzis, İdlib’deki çatışmaların tırmanması ve hava saldırılarının artması sonrası 2.5 milyon kişinin Türkiye’ye gelmek zorunda kalabileceğini söyledi. Böyle bir durumda söz konusu 2.5 milyon kişinin Suriye içinde gidecek başka yeri olmadığını söyleyen Moumtzis, “2.5 milyon kişinin yerinden olup Türkiye’ye doğru gitmesinden endişeliyiz. Suriye içinde gidebilecekleri başka yer yok” dedi. Cenevre’de basın toplantısında konuşan Moumtzis, büyük güçlere savaşa son vermeleri ve İdlib’de kanlı olayların meydana gelmesini engellemek için müzakere edilmiş bir çözüm bulma çağrısı yaptı. Türkiye sınırındaki İdlib’e, Suriye’nin diğer bölgelerinden Suriye ordusu ile anlaşarak çekilerek çekilen çok sayıda militan ve aileleri yerleştirilmiş durumda. Bölgedeki silahlı grupların büyük çoğunluğunun cihat yanlısı olduğu bilinirken, bu örgütlerin kendi aralarında da zaman zaman çatışmalar çıkıyor. Suriye ordusu, Şam kırsalındaki Doğu Guta’da kontrolü ele geçirdikten sonra İdlib’de operasyon sinyali vermişti.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/moumtzis-2-5-milyon-suriyeli-daha-gelebilir-195221h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte 7 anket şirketinden İstanbul sonuçları! Altın arayan şirkete 5 yıl az geldi, 5 yıl daha istedi! Gezi’nin 6’ncı yıldönümü Özgür Suriye Ordusu'nun maaşlarını Türkiye mi ödüyor?