Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Temmuz 2018 ( 74 izlenme )
Reklamlar

2 saray, 6 kasır, 3 köşk artık Cumhurbaşkanlığı’nın!

85 yıldır TBMM’ye bağlı olan Dolmabahçe ve Beylerbeyi sarayları ile Küçuksu, Ihlamur, Beykoz, Yıldız Şale, Aynalıkavak ve Maslak kasırları, Florya Atatürk, Yalova Atatürk ve Filizli Köşk, önceki gün çıkarılan 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Cumhurbaşkanlığı’na bağlandı.

2 saray, 6 kasır, 3 köşk artık Cumhurbaşkanlığı’nın

Ankara'da Beştepe, İstanbul'da Yıldız ve Beylerbeyi sarayları ile Vahdettin ve Huber köşklerini kullanan Cumhurbaşkanı için Marmaris'te de yazlık saray yaptırıyor. Yıldız Porselen ve Çini Fabrikası ile Hereke İpekli Dokuma ve Halı Fabrikası da artık Cumhurbaşkanlığı'na bağlı olarak çalışacak. İstanbul'daki TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı lağvedildi. Milli Sarayların idaresinden sorumlu TBMM Genel Sekreter yardımcısının görevi de sona erdi.

12szt04b_ant_ist_izm_ank_adn_trbyeni

SÖZCÜ'ye konuşan TBMM Başkanvekili Levent Gök, “Bu saraylar milletin. Atatürk cumhuriyetle birlikte sarayları millete verdi ve TBMM'ye bağladı. Şimdi bunun tam tersi, cumhuriyetten bir geri dönüş süreci yaşanıyor” dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/2-saray-6-kasir-3-kosk-artik-cumhurbaskanliginin-2516611/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu, partisinin il başkanlarını uyardı! 'Boş laf etmek yok' Devletin üniversitesi “Aile Üniversitesi” oldu! Üç şeker fabrikasından ikisi satıldı! Muharrem İnce ziyaretine ilk o ilden başlayacak!