Anasayfa1
31 Ağustos 2018 ( 2262 izlenme )
Reklamlar

24 Haziran seçim hileleri raporlandı!

24 Haziran seçimlerinin üzerinden iki ay geçtikten sonra seçimleri değerlendiren CHP, seçim hilelerine ilişkin de bir rapor hazırlattı. Raporda MHP'nin doğuda aldığı oylara ilişkin 'elde ettiği oy oranı, 3 milyarda bir olasılık' denildi. Raporda sadece tespit edilen 100 bin mükerrer kimlik olduğu belirtildi.


24 Haziran seçimlerinin ardından "sonuçlar meşru" ve "adam kazandı" açıklamaları yapan CHP, seçimlerin üzerinden iki ay geçtikten sonra bir seçim analiz toplantısı düzenledi.

Toplantıda uzman bir ekip tarafından hazırlanan rapor okundu, seçim hilelerine ilişkin bazı başlıklara vurgu yapıldı.

Sözcü'den Saygı Öztürk, toplantıda gündeme gelen rapordan bazı başlıkları köşesine taşıdı:

Son seçimlerle ilgili CHP'lilerin kuşkuları çok. Hele, Parti Meclisi'ne verilen bilgiden sonra o kuşkular daha da arttı. Yapıldığı öne sürülen seçim hilelerini kanıtlayacak yeterli dayanak olmadığı için açıklama yapılmıyordu. İşte, bu konuda bir uzman grubu görevlendirildi. Parti Meclisi üyelerine yapılan sunumda çarpıcı bilgiler de yar aldı. Çalışmalar henüz tam sonuçlanmadı ama sunumdan birkaç örnek verelim:
– 24 Haziran seçimi, demokratik ve doğru bir seçim değildir. Seçim sonuçları bilimsel sınırları içerisinde açıklanamaz.
– Doğu ve Güneydoğu'da bir siyasi partinin (Parti ismi de belirtiliyor) elde ettiği oy oranı, 3 milyarda bir olasılıkla çıkması mümkündür.
– İlk aşamada 100 binin üzerinde mükerrer vatandaşlık numarası belirlendi. İncelemeler devam ettikçe bu sayı daha da yükselecek.
– Benzerlikler için bir kişinin 7 kıstasta tanımlanması lazım. Ana, baba adları, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olduğu il gibi. Ancak bir örnekte bile 38 ayrı yazılış yapılmış. Söz gelimi Doğubeyazıt yazarken kimisinde “D. Beyazıt”, kimisinde (a) harfi yerine (e) yazılmış, kimisinde (ı) yerine (i) yazılmış. Oysa bütün veriler aynı olmasına karşın yazım hileleri kullanılmış.
– Sadece Şanlıurfa'da 7 bin kişi seçim kütüğüne mükerrer yazılmış.
Yapılan kısa sunum bile CHP Parti Meclisi üyeleri tarafından hayretle karşılandı. Tabii daha bu çalışmalar devam edecek ve son şekli verildikten sonra “seçim hileleri” kamuoyuna açıklanacak. Bu konuda edindiğim bilgi şimdilik bu kadar.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/24haziransecimhileleriraporlandih109012.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmaoğlu Erdoğan'ın rüyasına savaş açtı! Vatandaşlar ‘Kanal İstanbul’a’ karşı ayakta, kuyruklar oluştu! Eski başhekimden bir skandal daha: "Başlarım grevinize!" AKP Milletvekili Rümeysa Kadak'ın sahur arkadaşları ifşa oldu! Suriyelilerden sonra onlara da Türk vatandaşlığı verilmeye başlandı! Video çekip Tiktok’ta kutlama yaptı!