Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
01 Ekim 2018 ( 91 izlenme )
Reklamlar

3 bin şirket konkordato ilan etti, en az 2 bini daha sırada!

Ekonomik krize sürüklenen Türkiye’de konkordato ilan eden şirket sayısının 3 bini geçtiği belirtiliyor.


Ekonomik krizle birlikte batık şirketlerin borçlarını ödeyebilmeleri için alacaklılarla yaptığı anlaşmayı ifade eden ‘konkordato’ son dönemin en çok karşılaşılan kavramlarından biri haline geldi. Her gün farklı sektörlerden bir çok şirket konkordato ilan ederken, şimdiye kadar bu yola mecbur kalan şirket sayısı merak konusuydu.

Sözcü yazarı Dr. Nedim Türkmen, konkordato ilan eden şirket sayısının 3 bini geçtiğini ileri sürdü. Türkmen Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin kurucusu, Dr.Nedim Türkmen, Sözcü’de “Konkordato ilan eden şirket 3 bini geçti” başlığıyla yayımlanan yazısında “Konkordato talebinde bulunan firmalar iş dünyası içindeki insanları şaşırtmamakla birlikte sokaktaki vatandaşı oldukça şaşırtıyor” ifadesine yer verdi.
“Örneğin, Türkiye’nin en çok iş yapan restoranının nasıl oluyor da konkordato talep edecek noktaya geldiğini sokaktaki vatandaş bir türlü anlamıyor” diyen Türkmen, şöyle devam etti:

— Ülke genelinde şu ana kadar konkordato başvurusunda bulunup talebi sonuçlanan borçlu sayısı 3 bini geçti. Şu anda mahkemelere yapmış oldukları konkordato talepleriyle ilgili kararları bekleyen ve konkordato talebi için hazırlık yapan borçlu sayısı dikkate alındığında, yıl bitmeden bu sayının 5 bin ila 7 bin arasında olacağını söyleyebiliriz.

— Mali durumu bozulmuş olan borçlunun, borçlarını belli bir oran ve vadede ödemesine ilişkin alacaklıları ile yaptığı ve mahkemece onaylanan bir sulh anlaşması olan konkordato talebi, niçin bu kadar artmıştır?

http://gazetemanifesto.com/2018/3-bin-sirket-konkordato-ilan-etti-en-az-2-bini-daha-sirada-209296/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’li eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı’nın sınavından geçemedi! Havuz Manipülasyonu! Afrin diye yayınladıkları görüntüler bakın ne çıktı? İttifaka anket şoku! Bu sonuçlar çok konuşulacak! Etanol alkole ihtiyaç olunca, elde kalan son 15 şeker fabrikasını satmaktan vazgeçtiler!