Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Temmuz 2019 ( 18 izlenme )
Reklamlar

30 Ağustos’a yok ama cirit ve okçuluğa var!


Bursa Belediye Başkanı AKP’li Aktaş, Zafer Bayramı’nda toplu ulaşımın ücretsiz olması teklifi için ‘’Halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” demişti. Aynı belediyenin Ata Sporları Şenliği için ücretsiz otobüs seferi koyduğu ortaya çıktı.Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin geçen haftaki meclis toplantısındaki 30 Ağustos Zafer Bayramı önerisi ve AKP'li Başkanı Alinur Aktaş'ın sözleri damga vurdu. CHP, 30 Ağustos'ta toplu ulaşımın ücretsiz olmasını istedi. Aktaş, “Halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” diyerek teklife karşı çıkmıştı.

TARTIŞMA YAŞANDI

Tartışmaların ardından ise 30 Ağustos'ta toplu ulaşımın ücretsiz olması teklifi kabul edildi. Öneriyi tartışmalı şekilde kabul eden AKP'li belediyenin, 20-21 Temmuz tarihlerinde Kocayayla'da yapılan Ata Sporları Şenliği için ücretsiz otobüs seferleri düzenlediği ortaya çıktı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan şenlikte, atlı akrobasi, okçuluk, cirit, aba-kuşak-şalvar güreşleri ve yağlı güreş müsabakaları yapıldı.

AKP'Lİ BAŞKAN ŞENLİKTE BÖYLE OK ATTI
Kocayayla'da yapılan Ata Sporları Şenliği'nde AKP'li Alinur Aktaş da ok attı. Mehter takımı gösteri yaptı. Şenliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

BELEDİYE DUYURU YAPTI

Bursa Büyükşehir Belediye otobüsleri, ‘'Şenlik kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz servisler kaldırılacaktır” duyurusu da yaptı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/30-agustosa-yok-ama-cirit-ve-okculuga-var-5248319/?fbclid=IwAR1VATFJXkLYm_VB3PIEZzqqFRxVWCugvaIPF3llCO6I3fY5b4HLv5658Ok

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1.5 yılda 15.6 milyon lira harcayan 'Helal Akreditasyon Kurumu' hiçbir akreditasyon yapmadı! Diyanet’ten 3.2 milyon liralık dekorasyon! AKP'de yerel seçim paniği! Türk- İş Başkanı Ergün Atalay’a Tank Palet eyleminde tepki 'Sen hiç konuşma !'