Home
06 Şubat 2023 ( 78 izlenme )
Reklamlar

7.7’lik depremde Malatya’da rezidans çöktü, çok sayıda kişi enkaz altında


Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7.7 büyüklüğündeki deprem, Malatya’da da yıkıma neden oldu. Yeşilyurt ilçesinde bulunan Trend Garden rezidans deprem nedeniyle yıkıldı. Enkaz altında çok sayıda kişinin kaldığı şu ana kadar 6 kişinin kurtarıldığı öğrenildi. 140 binanın yıkıldığı kentte ilk belirlemelere göre 47 kişi yaşamını yitirdi.


Saat 04.17 sıralarında Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde meydana gelen depremin zararları gün aydınlanmaya başlamasıyla daha fazla ortaya çıkmaya başladı. Malatya’da da hissedilen deprem nedeniyle çok sayıda bina çöktü.

Binanın önceki hali

REZİDANS ÇÖKTÜ

Malatya’da da hissedilen deprem sonrası kent merkezinin değişik bölgelerinde çok sayıda bina çöktü. Malatya Yeşilyurt ilçesi Turgut Özal Bulvarında faaliyet gösteren Trend Garden Residence da deprem nedeniyle yıkıldı.

Enkaz altından 6 kişinin yaralı olarak kurtulduğu öğrenilirken 41 daireden oluşan rezidansta her dairede en az 2’şer kişinin kaldığı belirtildi.

Depremden 14 saniye sonra rezidansın çöktüğünü ifade eden vatandaşlar göçük altında en az 60 kişinin olabileceğini söyledi. Rezidansta arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

SİTENİN BİR BLOĞU TAMAMEN YIKILDI

Malatya'da eski SSK Hastanesi yanında bulunan Hayat Sitesi’nin 1 bloğunun tamamen yıkıldı. Enkaz alanından videoyu sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

BİR ÇOCUK ENKAZ ALTINDAN ÇIKARILDI

Malatya'nın Battalgazi ilçesi, Çöşnük Mahallesi'nde bulunan 6 katlı Yalı apartmanı sabaha karşı deprem nedeniyle çöktü. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin çalışması sürerken, enkaz altında bir çocuğa ulaşıldı. 10 yaşlarında olduğu belirtilen çocuk, yapılan çalışmalar sonucu enkaz altından canlı olarak çıkartılarak, ambulansla en yakın hastaneye sevk edildi.

Enkaz altında 3 kişinin daha olduğunu belirleyen ekipler, arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

8 KATLI OTEL ÇÖKTÜ

Battalgazi ilçesi Turgut Temel Caddesi'nde 8 katlı otel de çöktü. 25 kişinin enkaz altında olduğu, 3 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de sağ olarak kurtarıldığı öğrenildi.

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sedat Peker'in açıklamalarıyla harekete geçilmişti, üstü bir kez daha örtüldü! DSÖ Açıkladı: "Covid - 19 Araştırmalarından Vazgeçmedik." İstanbul’da ekmek fiyatlarına yüzde 20 zam talebi! Rüşvet parasıyla hac! Kadın öğretmenlere şantaj…