Anasayfa1
08 Şubat 2023 ( 32 izlenme )

Adıyaman Besni'de can pazarı: AFAD ekipleri hala ulaşmadı


Kahramanmaraş merkezli depremin yıkıma neden olduğu Adıyaman'ın Besni ilçesine AFAD ekipleri hala ulaşmadı. Bölge halkı yardım bekliyor.


Kahramanmaraş merkezli 7,7'lik deprem Adıyaman'ın Besni ilçesini de derinden sarstı. Çok sayıda binanın yıkıldığı kentte onlarca kişi hayatını kaybetti.

"AFAD EKİPLERİ HALA GELMEDİ"

Enkaz altında kalanlara ilk müdahaleyi gönüllü ekiplerin yaptığını aktaran Besni sakinleri, AFAD ekiplerinin depremin üzerinden 2 gün geçmesine rağmen hâlâ bölgeye ulaşmadığını söyledi.

soL'da yer alan habere göre, bir yurttaş adeta can pazarına dönen ilçede yardım çağrılarının yanıtsız kaldığını belirtti: “Enkazın altından ses geliyor, insanlar ‘bu bizim değildir’ diyerek hemen bizimkini arayalım diyerek es geçebiliyorlar.”

"MÜTEAHHİTLER ORTADA YOK"

İlçede bulunan Polonyalı kurtarma ekipleri ve Kastamonu'dan gelen Taşköprü Belediyesi itfaiyecileri çok sayıda kişiyi göçük altından çıkardı. Ancak artçı sarsıntıların devam ettiği ilçede dün gece bir bina daha yıkıldı. Ulaşacak yetkili bulamayan yurttaşlar yardım istedi:

“Hasar almayan duvarı çatlamayan bina yok. Çoğu da yeni yapılar. Müteahhitler ortada yok, yerel yöneticiler açıklama yapmıyor. Ambulanslara hasta yakınları alınmıyor çünkü ön koltukta bile yaralı taşınıyor”

KRT

Bunlar da İlginizi Çekebilir