Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
21 Ağustos 2019 ( 24 izlenme )
Reklamlar

Ah bu ‘milli menfaatler’…Yangın uçağı Yunanistan’a var İzmir’e yok!


 • Avrupa'daki en büyük özel yangın filosuna sahip

  AKP iktidarı, Türk Hava Kurumu, Avrupa'daki en büyük özel yangın filosuna sahip diye övünüyordu.


 • İsrail'den Libya'ya, Suriye'den Gürcistan'a kadar uçak gitti

  İsrail'den Libya'ya, Suriye'den Gürcistan'a kadar uçak gitti

  İsrail'e, Suriye'ye, Libya'ya, Gürcistan'a, Makedonya'ya, Yunanistan'a yangın söndürme uçağı göndermekle bir lütuf işlermiş gibi övünmenin yanında "talimatı Recep Tayyip Erdoğan verdi" diye eklemeyi de ihmal etmiyorlardı.

 • Yunanistan'a var İzmir'e yok

  Yunanistan'a var İzmir'e yok

  İzmir'deki yangınla ilgili "Üç tane uçak motoru arızalı şekilde duruyor üç tanesi de yağ akıtıyor. Bu eski uçakları kullanamayız, çalıştırabilenler varsa buyursunlar" diye skandal bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, daha geçen yıl büyük yangında Yunanistan'a yardım önermişti.

 • 'Anında müdahaleye hazırız'

  'Anında müdahaleye hazırız'

  Pakdemirli o yangınla ilgili olarak “İzmir'de yangın söndürme uçakları bekletiliyor. Uçaklarımız ve helikopterlerimiz Yunanistan’a hareket etmek için hazır. Talep gelmesi halinde 45 dakika mesafedeyiz, anında müdahaleye hazırız” diye konuşmuştu.

 • Yangın Söndürme İşi Mimarlık Şirketine Verildi

  Yangın Söndürme İşi Mimarlık Şirketine Verildi

  Muğla’nın Dalaman ve Fethiye ilçelerinde Temmuz ayının başında 400 hektarlık alanın yok olmasıyla sonuçlanan yangın sonrasında yangın uçakları ve helikopterleri bir kez daha gündeme gelmiş Tarım ve Orman Bakanlığı’nın elinde uçak olmadığı ortaya çıkmıştı. 35 yıldır yangınlara müdahale eden Türk Hava Kurumu (THK) ile yapılan sözleşmenin yenilenmediği, söz konusu sözleşmenin bir mimarlık firmasına verildiği ve şirketin elinde hiç yangın söndürme uçağı bulunmadığı ortaya çıkmıştı.

 • https://www.abcgazetesi.com/ah-bu-milli-menfaatler-yangin-ucagi-yunanistana-var-izmire-yok-35904/5/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’li belediye el değiştirdi; ‘Ak Masa’ ‘Halkın Masası’ oldu! Kılıçdaroğlu: Genel başkanın akrabası dahi olsa kapının önüne koyun AKP'nin Ankara adayı Özhaseki'nin 'okumuş hainler' sözü yıllar sonra gündem oldu Hakan Atilla döndü, davanın baş aktörü Zarrab ‘koruma altında’ kayıplara karıştı