Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Ekim 2018 ( 292 izlenme )
Reklamlar

AİHM, Sarayı'nın maliyeti için Türkiye'den savunma istedi

Mimarlar Odası Ankara şubesi tarafından, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyetinin açıklanması konusunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne yapılan başvuru kabul edildi.


AİHM, Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyetinin açıklanmasıyla ilgili yaptığı başvuruyu kabul etti.

Sözcü'den Yavuz Alatan'ın haberine göre, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "AİHM başvurumuzu kabul etti, yeni bir hukuk sürecinin adımları atıldı" dedi.

Başvuruları üzerine AİHM'in Türkiye'den savuna istediğini söyleyen Tezcan şöyle konuştu: "Bizi dikkate almayan bilgi edinme kanunu üzerinden de bilgi vermeyen yaklaşımdan dolayı, biz de hak arama mücadelesine giriştik. Maliyet istediğimizden dolayı sürekli ticari yaklaşımı karşımıza getiriliyordu. Bunun da tartışmaya açılıyor olması AİHM açısından önemli. Hükümetten 3 ay içinde savunma isteniyor olmasını da büyük bir gelişme olarak niteliyoruz. Bu mücadelede hukuksal düzeyde yeni bir yol açmanın mücadelesini ilk etabıdır. Nihai karar olmasa da bu süreç başlamıştır."

https://www.abcgazetesi.com/politika/aihm-sarayinin-maliyeti-icin-turkiyeden-savunma-istedi/haber-109711

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Google'a göre Ankara ve İstanbul’da kim önde? Siz olsanız Euro 2024'ü Almanya'ya mı, Türkiye'ye mi verirdiniz ? Erdoğan da var: Financial Times’a göre Avrupa, çıkar uğruna Ortadoğu diktatörlerini kolluyor! TCDD’de ‘bayan yanı’ skandalı giderek büyüyor!