Anasayfa
16 Ocak 2020 ( 1588 izlenme )
Reklamlar

AKP baskın seçime mi hazırlanıyor?


Anketlerde her geçen gün kan kaybeden, üyesi sayı sürekli düşen AKP'nin oyları daha fazla düşmeden baskın seçime gideceği iddia edildi. YSK Başkanının Erdoğan ile görüşmesi, seçime girebilecek partilerin listesinin yayınlanması ve bazı okullarda sandık kurullarında görev alacak öğretmenlere belge doldurtulması baskın seçim iddialarını güçlendirdi.AKP'ye yakın anket şirketlerinin yaptığı araştırmalarda bile Erdoğan'ın, AKP'nin oylarının büyük düşüş yaşadığı görülüyor. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa ederek, AKP içerisinde üst düzey görevlerde bulunmuş isimlerle Gelecek Partisi'ni kurdu. Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın da AKP'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına başlaması AKP'de panik yarattı. Üye sayılarındaki büyük düşüş, yaşanan ekonomik kriz, işsizlik ve her gün gelen intihar haberleri AKP iktidarının artık sonunun geldiğinin göstergesi olduğu belirtiliyor.

SEÇİME GİREBİLECEK PARTİLERİN LİSTESİ GÜNCELLENDİ

YSK seçime girebilecek yeterliliğe gelen partilerin listesini güncelledi.

Yeterli sayıda il ve ilçe teşkilatı açarak seçime girmeye hak kazanan partilerin arasına merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu, Fatih Erbakan'ın kurduğu Yeniden Refah Partisi de yer aldı.

Olası bir seçime girebilecek 15 partinin listesi şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi
Anavatan Partisi
Bağımsız Türkiye Partisi
Büyük Birlik Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Demokrat Parti
Demokratik Sol Parti
Halkların Demokratik Partisi
Hür Dava Partisi
İYİ Parti
Milliyetçi Hareket Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Komünist Partisi
Vatan Partisi
Yeniden Refah Partisi. 

ERDOĞAN SARAYDA YSK BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı AKP'li Erdoğan, YSK Başkanı Sadi Güven ile 2 gün önce Beştepe'deki sarayda görüştü. Görüşme basına kapalı gerçekleşirken hiçbir açıklama yapılmadı.

ANKARA'DA GÖREVLENDİRME LİSTELERİ OLUŞTURULUYOR

Ankara Altındağ İlçe Seçim Kurulu'nun sandık kurullarında zorunlu olarak görev alacaklara ilişkin okullarda öğretmenlere belge doldurtulduğu iddia edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, "Hayrola yine baskın seçim hazırlıkları mı var?" diye sordu.

Kaya, Altındağ İlçe Seçim Kurulu tarafından doldurtulduğu iddia edilen şu belgeyi paylaştı:


http://www.krttv.com.tr/siyaset/akpbaskinsecimemihazirlaniyorh24914.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP lideri Rasim Ozan'a sert çıktı, Erdoğan'a rest çekti Sirkeci-Harem feribotuna yüzde 30 zam! Mısırlı gazeteciden çok çarpıcı iddia! 'Sedat Peker, Show TV'nin final yapan dizisinde!' Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şaka yapmıyorum, felaket olur resti sonrası Yunanistan'daki Manşetler resmen alev alev