Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Kasım 2020 ( 9 izlenme )

AKP'de kazan kaynıyor! Eleştiriler başladı, ortalığı karıştıracak paylaşımlar!


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Damadı Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etti. AKP'de huzursuzluklar gün yüzüne çıktı. AKP'li Metiner istifa için, "Berat Albayrak’ın istifa mektubu yanlış ve sorunlu" derken, Erdoğan'ın eski metin yazarı AKP eski Milletvekili Aydın Ünal da dikkat çeken bir paylaşımda bulundu, partisini eleştirdi. Geçtiğimiz hafta AKP'den 10'larca vekilin istifa kararı aldığı, AKP teşkilatlarının Albayrak'tan rahatsız olduğunu krttv.com.tr gündeme getirmişti.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu. Albayrak, 'sağlık sorunları nedeniyle' bakanlık görevinden istifa ettiğini açıklayarak, ''At izinin iti izine karıştığı, Cenab-ı Allah sonumuzu hayreylesin'' ifadeleri ise dikkat çekti. 

Albayrak'ın istifasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Mehmet Metiner, çarpıcı ifadeler kullandı.

Metiner'in sildiği o paylaşım şöyle:

"Şimdilik şu kadarını söylemekle yetineyim: O kadir kıymet bilmeyen kifayetsiz muhterislere, elin oğlunu evin oğluna tercih eden nankörlere asla hakkımızı helal etmiyoruz. Vakti geldiğinde söyleyecek başka sözümüz olur elbet"


AKP'Yİ KARIŞTIRACAK PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal herkes Albayrak'ın istifasını konuşurken dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Aydın Ünal, AKP’yi kültür politikaları üzerinden eleştirdi.

Tünellere, edebiyatçıların adlarının verilmesine ilişkin fotoğrafları tek tek paylaşan Aydın Ünal, AKP içinde tartışma başlattı.

Aydın Ünal, “Kültürel iktidar da inşa edildi hamdolsun” sözleriyle eleştirisi yöneltti.

İşte o mesaj:


AKP'Lİ İSİMDEN ERKEN SEÇİM ÇIKIŞI

Eski AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın yorumu dikkat çekti.

“ERKEN SEÇİM” ÇIKIŞI

Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Tayyar, iktidarın erken seçime gideceğine dair yorumda bulundu.

Şamil Tayyar şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce yazmıştım. Tekrar edeyim. 3 yıla yakın zaman ve Meclis çoğunluğu varken erken seçime gitmenin hiçbir haklı sebebi olamaz. İktidar, hani olur da erken seçime giderse, yerel seçimle birlikte düşünsün. Naçizane...”


"BAZI BAKANLAR DA İSTİFA KARARI ALDI" İDDİASI

Albayrak'ın istifasından sonra hükümette bazı bakanların da istifa kararı aldığı iddiası Ankara kulislerinde konuşuluyor. Bakanların 'tek adam' yönetiminden şikayetçi olduğu, kararları kendilerinin değil Beştepe'den alındığını söyledikleri ifade ediliyor.

SON KULİSLER... KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ

Kabine değişikliği uzun süredir konuşuluyordu. Albayrak’a Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı teklif edildiği ve kabul etmediği kulislerden sızmıştı. Naci Ağbal’ın Albayrak’a rağmen Merkez Bankası’na getirildiği iddia ediliyor ve aralarının hiç iyi olmadığı biliniyor. Bu istifayla birlikte kabine revizyonunun kesinleştiği hatta önümüzdeki hafta olabileceği belirtiliyor.

SAĞLIK VE ÇEVRE BAKANLARI DA MI İSTİFA EDECEK?

Revizyonda ilk gidecek isimlerin İçişleri, Sağlık ve Çevre Bakanları olması bekleniyor.

Erdoğan böylece başarısızlığı yine başkasına fatura edeceği ifade ediliyor.


http://www.krttv.com.tr/gundem/akp-de-kazan-kayniyor-h53258.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir