Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Haziran 2019 ( 103 izlenme )
Reklamlar

AKP'den ilginç Suriyeli açıklaması: "Maaş yok, yardım var"


AKP Antalya Milletvekili Ata Uslu, Türkiye'de yaşayan yaklaşık 3 milyon 657 bin Suriyeli için maaş bağlanmadığını sadece yardım yapıldığını söyledi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Göç ve Uyum Alt Komisyonu, AKP Antalya Milletvekili Ata Uslu başkanlığında toplandı.

Komisyonda konuşan Uslu, Türkiye'de yaşayan Suriyelilerle ilgili toplumdaki tartışmalara değindi.

Uslu, Türkiye'de bulunan Suriyelilere maaş verilmediğini söyleyerek, "Hayatlarını idame ettirmeleri için yardım yapılıyor. Sığınmacıların ve Suriyelilerin suç işlediği iddiası tamamen bir efsaneden ibaret ve gerçekleri yansıtmıyor. İşlenen tüm suçların yüzde 3'ünün Suriyeliler tarafından işlendiğini gördük. Türkiye'de geçici koruma statüsünde yaklaşık 3 milyon 657 bin Suriyeli yaşıyor. Bunlara insani ve adalet duygusu temelinde yaklaşıyoruz. Göç isteğe bağlı bir durum değil. Savaştan kaçan sığınmacılar büyük bir travma yaşıyor. Türkiye'de 1 milyonun üzerinde Suriyeli çocuk var" diye konuştu.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/akpden-suriyeli-cikisi-maas-yok-yardim-var-239675h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hortumladıklarıyla bunları satın almış! 55 milyon ağacı yok ettiler: ÇMO 2019 İstanbul Çevre Durum Raporu tahribatı ortaya çıkardı ODTÜ'lüler "Bağımsızlığın Ateşi" için sahnede İBB ile T3 Vakfı arasındaki protokol sonlandı...