Anasayfa
13 Ağustos 2020 ( 14 izlenme )

AKP eski milletvekiline PCR virüs testi kıyağı!


KKTC hükumeti ‘özel jet skandalı’ sonrasında yeni bir ayrıcalığa imza attı.Tatil için Kıbrıs'a gelen AKP eski milletvekili Metin Külünk'e, eşine, kızına ve torununa, koronavirüs olup olmadığını belirleyen PCR testi istenmeksizin ülkeye giriş izni verildiği ortaya çıktı.

Bulaşıcı Hastalıklar Yasası tahtında alınan karara göre Türkiye'den geliş yapan her yolcu PCR testini ibraz etmek zorunda.

Türkiye’de iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) eski milletvekili Metin Külünk ve akrabalarından oluşan dört kişilik gruba, “uçuş öncesi PCR Testi” kuralını ortadan kaldırarak, yazılı talimat ve ayrıcalıkla ülkeye giriş izni verildi.

Sağlık Bakanlığı onayı ile verilen giriş izni için bir de belge hazırlandı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür’ün  ‘e imzasını’ taşıyan belgede AKP Milletvekili Metin Külünk ve beraberindeki Amire Zehre Gül, Şaziment Tuba Külünk ve Semra Külünk’ün “PCR testi tarihinden 35 gün önceden yaptırma kuralına bağlı olmadan ülkeye giriş izni” verildiği yazıldı.

5 Ağustos 2020 tarihli Sağlık Bakanlığı belgesinde söz konusu kişilerin Kuzey Kıbrıs’a Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan kalkan 5 Ağustos 23.35’te uçakla gelecekleri ve adaya 6 Ağustos 01.05’te inecekleri de not edildi.

Belge ile söz konusu izin için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Polis Genel Müdürlüğü’nün de “bilgilendirildiği” belirtildi.

“Çok ivedi” denilerek hazırlan izin karar belgesinin 5 Ağustos tarihinde yani uçuşun gerçekleşeceği günde hazırlanması da dikkat çekti.

Metin Külünk


http://www.krttv.com.tr/gundem/akpeskimilletvekilinepcrvirustestikiyagih43668.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir