Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Aralık 2017 ( 222 izlenme )
Reklamlar

'AKP, FETÖ'cü şirkete milyonlarca dolar verdi'

ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla tek sanık olarak tutuklu yargılanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasını takip eden CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, AKP-cemaat ilişkisi olduğu öne sürülen yeni belgeler açıkladı. Özcan, FETÖ’cü YKK hukuk bürosunun ortağı DLA Piper’e Türk hükümetince 2010-2014 arası para aktarıldığını söyledi.

Cumhuriyet'ten Aykut Küçükkaya'nın haberine göre, Rıza Sarraf’ın tanık, Hakan Atilla’nın tek sanık olduğu davada karar aşamasına yaklaşılırken davayı yakından izleyen CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan AKP-cemaat ilişkisine ilişkin tartışma yaratacak belgeleri açıkladı. Özcan, “AKP ve yandaş medya Atilla davasının hâkimini FETÖ’cü YKK hukuk bürosunun İstanbul’da misafir ettiğini söylüyor. Washington’daki Türk Büyükelçiliği’nin milyonlarca dolar harcadığı DLA Piper, YKK’nin 2010- 2014 arası sahibi, sonrasında ise partneri. AKP, bu FETÖ ortağına niye bu kadar para verdi” diye sordu.

Özcan’ın Cumhuriyet’e yaptığı açıklamaları satır başları özetle şöyle:

‘AKP’nin söylemeyi unuttuğu bir şey var -’ “AKP Hükümeti New York’ta görülen Atilla davasının (eski adıyla Zarrab davasının) Hâkimi Richard Berman’ı FETÖ bağlantısıyla suçlama sebebi Hâkim Berman’ın 8-9 Nisan 2014’te Birleşmiş Milletler vasıtasıyla davet edildiği sempozyumun sponsorlarından birinin YKK Hukuk Bürosu olması... Ancak AKP’nin söylemeyi unuttuğu bir nokta var: FETÖ’cülükle suçladıkları YKK Hukuk Bürosu, AKP hükümeti zamanında kurulmuş ve büyük bir hızla büyümüştür. Türk Telekom’un halka arz edilmesi (1 milyar dolar), Lukoil’in Akpet’i 500 milyon dolara satın alması ve Turkuaz Grubu’nun 1.1 milyar dolara ATVSabah grubunu satın alması gibi büyük ticari işlemlerde hukuki danışmanlık yapmış bir şirket YKK...

“Hükümetin FETÖ’cülükle suçladığı YKK hukuk bürosunun 2010-Kasım 2014 arası sahibi, sonrasında ise stratejik ortağı ise Amerika’nın en büyük hukuk firmalarından biri olan DLA Piper... DLA Piper hem TC Dışişleri Bakanlığı, hem de Washington’daki Türk büyükelçiliğinin lobicilik işlerini de üstlenmiştir. Bununla yetinmeyip Sağlık Bakanlığı’nın Kayseri’deki 250 milyon Avro’luk hastane projesine hukuki danışmanlık bile yapmıştır. Birkaç sene öncesine kadar aynı kaptan yiyen AKP ve FETÖ eski bağlantılarını gizlemekte zorlanıyor. Ancak ABD federal yargıçlarının davalara atama değil de kura usulüyle seçildiğini de mi kimse hatırlatmamış AKP Hükümeti’ne?”‘Stratejik ortağı tanıdık’

http://www.abcgazetesi.com/akp-fetocu-sirkete-milyonlarca-dolar-verdi-72385h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sümeyye Erdoğan’ın vakfından öğrencilere: Tesettür haya örtüsü Havalimanında zarar üstüne zarar! Sahibinden satılık TRT ilanı verdiler! Sizce Tesettür Gerekli mi ?