Anasayfa
04 Nisan 2019 ( 347 izlenme )
Reklamlar

'AKP İmamoğlu'nu kabullendi'


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul seçimine ilişkin açıklamalarında, “AKP’den aldığımız sızan bilgilere göre, partinin en tepesinden, en alt üyesine kadar İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu kabullenmiş haldeler” ifadelerini kullandı.


CHP Grup Başkanvekili ve İstanbulMilletvekili Engin Altay, KRT'de İstanbul seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Engin Altay, İstanbul seçiminin değişmeyeceğini ifade ederek, "AKP’den aldığımız sızan bilgilere göre, partinin en tepesinden, en alt üyesine kadar İstanbul’da İBB Başkanını Ekrem İmamoğlu’nu kabullenmiş haldeler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde, soyuluyor, içi boşaltılıyor olduğuna dair spekülasyonlar ve rivayetler var. Bundan huylanmıyor değiliz" dedi.

Engin Altay'ın yaptığı açıklamaların tamamı şu şekilde:

“Sandıklar sayılıyor bazı yerlerde 60 sandık Ekrem Beye 4 Oy Binali Bey’e 3 oy artı yazılıyor, bu sonucu değiştirebilecek bir tablo değil dalayışı ile bu inattan vazgeçmekte fayda var. Sandıkların sayılmasına itirazımız yok, itiraz etmek haktır itiraz mesnetsiz ve dayanaksız yapılırsa, itiraza itiraz etmekte haktır.

Yazık günah, şuan Çatalca, Silivri, Esenyurt, Kartal ve Ataşehir’in bir seçim bölgesinde, bütün oylar sayılıyor. Bu sayımı İlçe Seçim Kurulu yapmak zorunda, yani sandık kurullarına yaptıramazsın. Hal böyle olunca bir masada sayılıyor yani 150, 160 bin oy bir masadan sayılacak, beş ilçede sayım 10 günden önce bitmez, muhtemelen.

'MAKAS OLMADIĞINI AKP GÖRÜYOR'

Dolayısıyla gelinen noktada, örneğin tümünün sayıldığı ilçelerde örnek 2500 sandık var diyelim yarısına yakın kısmının sayılmış ilçeler var, sonuç değişmiyor. Binali Bey’e üç çıkarsa Ekrem Bey’e iki çıkıyor. Ekrem Bey’e beş çıkarsa Binali Bey’e dört çıkıyor, makas yok. Makas olmadığını AKP görüyor, onlara da kolay gelsin diyoruz. Biz siyasetin vicdan ve nezaket işi olduğunu hep söyleriz. İstanbul halkının iradesi ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan iradeyi resmi olarak tescillemek için, bu kadar insana eziyet gerçekten anlamsız.

'AKP, İMAMOĞLU'NU KABULLENDİ'

AKP’den aldığımız sızan bilgilere göre, partinin en tepesinden, en alt üyesine kadar İstanbul’da İBB Başkanı'nın Ekrem İmamoğlu’nu kabullenmiş haldeler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde, soyuluyor, içi boşaltılıyor olduğuna dair spekülasyonlar ve rivayetler var. Bundan huylanmıyor değiliz.

Tabi ki biliyoruz minareyi çalan şüphesiz kılıfını hazırlamıştır. Ne olursa olsun dijital veri tümü ile ortadan kaldırılamaz. Sen istediğin kadar bilgisayarı imha et, o ağda var bulunur, yapanın yanına kar kalmaz. Onun için ben bunun zaman kazanmak değil, yaşadıkları şokun etkisi ile çırpınma, belki bir umut, hani şu dağın arkasında bir umudum var noktası gibi görüyorum."

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/akpimamoglunukabullendih123798.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Almanya bir yıl aradan sonra vize başvurularını açtı: Aşıya göre şartlar değişiyor İstanbul Barosu seçimlerinde kendilerine 'Kardeşler Cemiyeti' diyen gericilerden skandal görüntüler ! Oksijen tüpüyle yaşayan annesinin yanından alınıp, Erdoğan'a hakaretten tutuklandı! Antalya Valiliği ve Akdeniz Üniversitesi KYK yurtlarındaki intihar iddialarını doğruladı