Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Eylül 2019 ( 81 izlenme )
Reklamlar

AKP, İstanbul ve Ankara darbe planı için kolları sıvadı!


AKP yönetimi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin aksayan yanlarına çalışırken diğer yandan da yerel yönetimlerde önemli bir değişiklik yapmayı hedefliyor.İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde ilçe belediyelerinin yetkisinin arttırılması planlanıyor. Merkezin görev alanında olan bazı işlerin yerel yönetime geçeceği belirtiliyor.

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre AKP kurmayları geçen hafta belediye başkanları ile AKP Genel Merkezi’nde yaptığı toplantıda yeni dönemde yerel yönetimlerin daha verimli çalışması için yapılması gerekenleri değerlendirdi. Toplantıda ilçe belediyelerinin daha verimli çalışabilmesi için büyükşehirlerdeki bazı yetkilerin ilçelere devredilmesi yönündeki görüşler dile getirildi. Parti yönetiminde de bu konuda çalışma yapıldı. Belli bir aşamaya gelen çalışmayla ilgili ilerleyen günlerde sivil toplum örgütleri ve yerel yönetim uzmanlarının da görüşleri alınacak. Çalışmanın son hali Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayından geçtikten sonra yapılması düşünülen değişiklikler Meclis gündemine taşınacak.

https://odatv.com/akp-istanbul-ve-ankara-darbe-plani-icin-kollari-sivadi-03091938.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Esad saldırıdan sonra görüntülendi Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Corona virüsü nedeniyle uluslararası acil durum ilan etti! Fatura tam 2.5 milyon TL! Saray’a göre istihdam ‘iyileşme eğiliminde’