Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Ocak 2020 ( 18 izlenme )
Reklamlar

AKP'li başkan sürgüne doymuyor!


AKP’li Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, basın bürosunda çalışan gazeteci Ergin Gelir’i otoparka sürdü. Görevlendirme büyük tepki çekti. Başkan Koştu, daha önce belediye kütüphanesinde kütüphaneci olarak görev yaparken, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla Okul Kütüphanecileri Derneği Başkanı Aydın İleri’yi görevden almış, depoda görevlendirdikten sonra işten atmıştı.Sözcü'de yer alan habere göre, İzmir'in Bergama ilçesinde 31 Mart 2019'da belediye yönetimini CHP'den devralan başkan Hakan Koştu, yine bir sürgün ataması yaptı. Göreve geldiğinde birçok belediye personelinin yerini değiştiren Koştu'nun, 2014 yılından itibaren basın ve halkla ilişkiler müdürlüğünde çalışan gazeteci Ergin Gelir'i otoparkta görevlendirdiği ortaya çıktı.

OTOPARKÇI YAPILINCA İSTİFA ETTİ

Ergin Gelir yaptığı açıklamada, “Beş buçuk yıl Bergama Belediyesi'nde gazeteci olarak görev yaptım. Kendi memleketimde mesleğime dört elle sarıldım. Fakat bana yapılan bir tebligatla yaklaşık iki ay önce otoparkta görevlendirildiğimi öğrendim. Mesleğime olan inancım ve saygım gereği bu görevlendirmeyi kabul etmeyerek istifa ettim. İşçilik haklarımı istedim. Bu isteğim kabul görmediği için de yasal süreç başlattım” dedi.

BELEDİYEDE SÜRGÜN VE MOBBİNG İDDİASI

AKP'li Hakan Koştu'nun belediye başkanı olmasının ardından kurumda çok sayıda personelin sürgün edildiğini öne süren Gelir, “Bergama Belediyesi'nde kütüphane sorumlusu depocu yapılıyor. İmar biriminde çalışan park bahçeler birimine gönderiliyor. Mühendisin yapacağı iş bellidir, gazetecinin görevi bellidir. Maalesef ki bu hassasiyetlerin dikkate alınmadığı bir dönemden geçiyoruz. Bana yapılan görevlendirme de bunun bir göstergesidir. Çalışamayan gazeteciler günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

BELEDİYE GAZETECİLER GÜNÜNÜ DE KUTLADI

Öte yandan, Bergama Belediyesi, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan bir mesaj yayımladı. 

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1713677/akpli-baskan-surgune-doymuyor.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurulu kapatıldı! Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ICBC’den istifa etti! Şehit cenazesinde 39 CHP'li gözaltına alındı! Ekmekte zam tartışması! Üretim 1 hafta içinde durabilir