Anasayfa
11 Aralık 2021 ( 10 izlenme )
Reklamlar

AKP'li başkan 'uyuşturucu' skandalına ilişkin konuştu: "Kumpas"


AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, istifasının ardından çekmecesinde uyuşturucu madde bulunduğu görülen skandal görüntülerle gündeme gelmişti. Kılıç, görüntülere ilişkin 'uyuşturucu içmediğini ve kendisine kumpas kurulduğunu' öne sürdü.


AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, dün akşam saatlerinde Facebook hesabından yaptığı paylaşımla görevinden istifa ettiğini şu sözlerle duyurdu:

İşlerimin yoğunluğu sebebi dolayısıyla AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Her daim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ve Partimize bağlılığım devam edecektir. Kamuoyuna saygılarımla duyurulur

SKANDAL BİR VİDEO ORTAYA ÇIKTI

Kılıç'ın istifanın arkasında ise skandal bir video yattığı öne sürüldü. Kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından çekilen görüntülerde Kılıç'ın uyuduğu görülürken, çekmecede ise  hassas tartının hemen yanında poşet içinde ‘metamfetamin' olduğu iddia edilen uyuşturucu madde olduğu yer alıyor. Kılıç'ın masasının üzerinde ise metamfetamin içmekte kullanılan pipo benzeri alet görülüyor.

TELEFONLARINI KAPATTI

Yaşanan gelişmelerin ardından Kürşat Kılıç'ın telefonuna ulaşılamazken istifasını sunduğu Facebook hesabı ise kapatıldı.

'UYUŞTURUCU İÇMİYOR, KUMPAS KURULMUŞ'

Skandal görüntülerin ardından ulaştığımız AKP Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  İlçe Başkanı Kürşat Kılıç ile konuya ilişkin yaptığı konuşmayı Sözcü'den Müslüm Evci'ye anlattı. Kılıç'ın görüntüler hakkında ‘kumpas' dediğini ifade eden Başer şunları söyledi:

Önceki gün işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek istifasını vermişti. Şu an da bizden ayrıldı ve ilçe başkanımız değil. Kendisiyle görüştüm. Uyuşturucu içmediğini ve kendisine kumpas kurulduğunu söyledi bize. Şu an savcılığa da kendisine kumpas kurulduğuna ilişkin suç duyurusu var. Şu an konu yargıya taşındığı için bizim burada daha başka bir şey söylememiz doğru olmaz

'UYUŞTUTUCU ÇEKERKEN MASALARA SIZANLARA MI GÜVENELİM?'

Kürşat Kılıç'ın skandal görüntülerinin ardından biçok sosyal medya kullanıcısı duruma tepki gösterirken, paylaşımında AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'u etiketleyen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise, “İçki içerken fikir söyleyen adamlara mı güveneceksin” diyen Numan Kurtulmuş; uyuşturucu çekerken masalarda sızanlara mı güvenelim?” ifadelerini kullandı.

'3 YILDIR İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTÜYORDU'

Görüntüleri ortaya çıkan ve asıl mesleği Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan Kürşat Kılıç, 2018 yılında AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı'nın istifa etmesinin ardından genel merkez tarafından ilçe başkanlığı görevi verildi. 2020 yılında 7'nci olağan genel kurulda güven tazeleyen Kılıç, 3 yıldır AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütüyordu.


https://www.krttv.com.tr/gundem/akplibaskanuyusturucuskandalinailiskinkonustuh103368.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kırmızı et ihracatına kısıtlama getirildi! Saray bir günde ne kadar harcıyor? Bütçeyi işçi, memur ve emekli delmiş! AKP'li başkan 5 yılda su gibi harcamış! Ceylanpınar’da milletin parası su gibi akıtılmış!