Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Kasım 2019 ( 58 izlenme )

AKP'li belediye mobbingle yetinmeyerek harekete geçti, işten çıkardı!


31 Mart seçimlerinin ardından CHP'den AKP'ye geçen Bergama Belediyesi’nde mobbinge maruz bırakılmasıyla gündeme gelen Aydın İleri'nin işine son verildi.
31 Mart seçimlerinin ardından CHP'den AKP'ye geçen Bergama Belediyesi’nde mobbinge maruz bırakılmasıyla gündeme gelen; Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcılığı ve Okul Kütüphanecileri Derneği Başkanı Aydın İleri'nin işine son verildi.

Bergama Belediyesi’nde Bergama Araştırmaları Kütüphanesi’nde görev yapan Aydın İleri ile beraber iki avukatın daha işine son verildiği belirtildi.

Aydın İleri, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendisine ulaşan tebligatı aktardı. Tebligatta, Aydın İleri'nin sözleşmesinin 31 Aralık 2019'dan sonra yenilenmeyeceği ifade edildi.

Aydın İleri, kişisel Twitter hesabından duruma çok sert tepki gösterdi. İleri, "Gönül Belediyeciliği işsizlik ve emek düşmanlığı demek. #AKP ve #MHP emek düşmanıdır. Hiçbir gerekçe göstermeden Iş akdimi yenilemeyecekler. Onlarca kazanılmış dava var. Yağma yok @kostuhakan @bergamabel adalet var. Hesap vereceksiniz. 4.5 yıl sonra adınız bile anılmayacak. Adalet var" dedi.

MOBBİNGE MARUZ KALDI

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den AKP’ye geçen Bergama Belediyesi’nde Bergama Araştırmaları Kütüphanesi’nde görev yapan Aydın İleri’nin görev yeri, 23 Haziran’da gerçekleştirilen tekrar seçimlerinin hemen ertesi günü değiştirildi. Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcılığı ve Okul Kütüphanecileri Derneği Başkanı İleri, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün malzeme deposu çalışma alanı olarak gösterildi. 

İleri, sosyal medya paylaşımları ve basında çıkan haberlerden sonra belediyede insan kaynakları müdürü tarafından fiziki ve sözlü saldırıya uğradığını söylemişti. İleri, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

AKP’li Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ise, Aydın İleri hakkında “siyasi tetikçi” ithamında bulunurken mobbing iddialarını reddetmişti.

AYDIN İLERİ KİMDİR

Aydın İleri; 1977’de İstanbul doğumlu, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Kütüphanecilik Bölümü'nden, 2011 yılında Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Yüksel Lisans Programı’ndan mezun oldu.

Pek çok gazete ve dergide kitap, kütüphane, okuma kültürü, çocuk edebiyatı, düşünce özgürlüğü sansür ve çocuk-gençlik edebiyatı alanında yazılar yazmakta, bu konularda seminerlere, söyleşilere ve TV programlarına katılmakta. Okuma kültürü konusunda kampanyalar yürütmektedir.

Yayıncılık ve Kütüphanecilik çalışmalarını aktif olarak sürdüren Aydın İleri birçok STK'ya üye ve gönüllü olarak çalışmalar yapmakta, Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) Genel Başkan Yardımcılığı görevi ve Okul Kütüphanecileri Derneği (OKD) Başkanlığı halen devam etmektedir. Halen Bergama Belediyesi, Bergama Kültür Merkezi Bergama Araştırmaları Kütüphanesi Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

https://odatv.com/adiniz-bile-anilmayacak-30111932.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir