Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Temmuz 2019 ( 14 izlenme )
Reklamlar

AKP'li belediye yurttaşa yol sattı!


AKP'li Düzce Belediyesi, belediyeye bağlı olan bir yolu yurttaşa sattı.


AKP'li Düzce Belediyesi, Uzunmustafa Mahallesi 865'inci sokakta bulunan yolu bir yurttaşa sattı.  

Olay, yolu satın alan Metin Çapar adlı yurttaşın AVM yapmak için yolun etrafına duvar örmesiyle ortaya çıktı. Çapar, "Düzce Belediyesi, yolun da içinde olduğu bin 600 metrekarelik alanı bana sattı" dedi. 

Sözcü'de yer alan habere göre, satış sürecinin istifa ettirilen eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından başlatıldığı ve satışın da daha sonra göreve gelen AKP İl Genel Meclis Üyesi Dursun Ay döneminde gerçekleştiği bildirildi. Dursun Ay yaptığı açıklamada şunları söyledi:  

"Bu yolun içerisinde olduğu arsa üzerinde daha önceden planlama yapılmıştı. Hamur usulü ile birleştirilme sonucu bu durum ortaya çıktı. Yapılan planlama ile alanın bir bölümü yola, bir bölümü de imara açılmıştı. 

Satış da bu çerçevede gerçekleşen bir durum. Ancak belediye planlamasını yapmadan satın alan yurttaş, yol üzerinde sınır çizince bu görüntü ortaya çıktı. Zaten artık buranın yol olma özelliği kalmamıştı. Yakınında yeni bir yol yapıldı"

https://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/akp-li-belediye-yurttasa-yol-satti-h134369.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Burhan Kuzu'dan skandal ifadeler ! 'Yurtta sulh cihanda sulh sözünün bir anlamı yok !' Erdoğan'ın "uçan sarayında" dikkat çeken oda Vatandaştan Binali Yıldırım’a yenilenen seçim tepkisi 'Size yakışmadı !' Halkevleri üyesi protestocu kadınlar AKP binasına girdi, AKP'liler kadınlara saldırdı !